کد خبر: ۲۰۳۷۷۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۲ - ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ - 05 June 2022
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به اهمیت امنیت غذایی و وابستگی کشورهای اسلامی به واردات غلات و همچنین آثار و تبعات جنگ روسیه و اوکراین ، پیشنهاد ما به بانک توسعه اسلامی آن است که پروژه‌های خودکفایی زراعی در کالاهای اساسی را در اولویت قرار دهد .

بانکداری ایرانی- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به اهمیت امنیت غذایی و وابستگی کشورهای اسلامی به واردات غلات و همچنین آثار و تبعات جنگ روسیه و اوکراین ، پیشنهاد ما به بانک توسعه اسلامی آن است که پروژه‌های خودکفایی زراعی در کالاهای اساسی را در اولویت قرار دهد .

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت اقتصاد، «سید احسان خاندوزی» که به منظور شرکت در اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی به مصر سفر کرده است، در سخنانی در این اجلاس تصریح کرد : برنامه دولت ایران بر توجه به سیاست همسایگی بویژه تعامل با کشورهای اسلامی و همچنین تلاش برای مقاوم‌سازی اقتصاد ایران ، که به ترتیب سیاست‌هایی «فرصت‌گرا و تهدیدگریز» هستند ، استوار است .

وزیر امور اقتصادی و دارایی در مجمع عمومی اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی IDB خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت امنیت غذایی و وابستگی کشورهای اسلامی به واردات غلات و همچنین آثار و تبعات جنگ روسیه و اوکراین ، پیشنهاد ما به بانک توسعه اسلامی آن است که پروژه‌های خودکفایی زراعی در کالاهای اساسی را در اولویت قرار دهد .

خاندوزی همچنین با توجه به توفیق جمهوری اسلامی ایران به عنوان صدرنشین کشور اسلامی در فناوری سلامت و واکسن ضدکووید ۱۹ و ظرفیت‌های بسیاری که در این زمینه وجود دارد از بانک توسعه اسلامی خواست تامین مالی پروژه‌های تکنولوژیک مرتبط با درمان بیماری‌ها را در دستور کار خود قرار دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: