کد خبر: ۲۰۳۷۵۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۳ - ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ - 04 June 2022
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه در یک نشست خبری اعلام کرد که مسکو آماده تامین غلات همه کشورهای نیازمند است، اما محدودیت‌های غرب مانع از این تلاش‌ها می‌شود.

بانکداری ایرانی- سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه در یک نشست خبری اعلام کرد که مسکو آماده تامین غلات همه کشورهای نیازمند است، اما محدودیت‌های غرب مانع از این تلاش‌ها می‌شود.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه در یک نشست خبری اعلام کرد که مسکو آماده تامین غلات همه کشورهای نیازمند است، اما محدودیت‌های غرب مانع از این تلاش‌ها می‌شود.

وی گفت: روسیه آماده است تا غلات خود را به همه کشورهای نیازمند عرضه کند، اما این غرب است که از این تلاش ها جلوگیری می کند - ما می خواهیم آن را تکرار کنیم و امیدواریم که این اطلاعات به مصرف کننده نهایی برسد.

زاخارووا در ادامه اظهار داشت: این در حالی است که غرب با محدود کردن حرکت کشتی‌های خارجی به بنادر روسیه، جلوگیری از دریافت خدمات تعمیر و نگهداری کشتی‌های روسی در بنادر خارجی و ایجاد موانع غیرقابل عبور در حوزه بیمه و تراکنش‌های بانکی، اهداف سیاسی و تجاری خود را دنبال می‌کند.

بر اساس این گزارش، وضعیت اوکراین و تحریم های گسترده‌ای که ایالات متحده و اتحادیه اروپا علیه روسیه اعمال کردند، عرضه غلات را مختل کرده و خطر بحران غذایی را در تعدادی از کشورها افزایش داده است.

قیمت گندم و ذرت از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون افزایش چشمگیری داشته است. نشست شورای امنیت سازمان ملل در 21 مه نشان داد که ذخایر جهانی گندم تنها 10 هفته دوام خواهد داشت.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، پیشتر گفته بود که بحران جهانی غذا، ناشی از همه گیری ویروس کرونا و محاسبات اشتباه کشورهای غربی، مدت ها قبل از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین رخ داده است.

به گفته این دیپلمات ارشد روس، وضعیت کنونی مشکل را تشدید کرد و تحریم‌های غرب به یکی از دلایل اصلی اختلال در عرضه مواد غذایی تبدیل شد.

برچسب ها: روسیه ، غلات
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: