کد خبر: ۲۰۲۹۵۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۴ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 27 April 2022

ایسنا : طبق اعلام بانک مرکزی، در سال گذشته بالغ بر ۱/ ۱۴۳میلیارد تومان سفته و برات در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل از آن ۷/ ۷۰درصد افزایش نشان می‌‌دهد.

در اسفندماه سال گذشته حدود ۱۴میلیارد و ۶۴۰میلیون تومان سفته و برات در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال۱۳۹۹ معادل ۴/ ۹ و ۸/ ۶۱درصد افزایش یافت.


همچنین در ۱۲ماه سال۱۴۰۰، بالغ بر ۱۴۳میلیارد و ۱۹۰میلیون تومان سفته و برات در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۷/ ۷۰درصد افزایش نشان می‌‌دهد. همچنین در دوازدهمین ماه سال جاری معادل ۵۰۰ برگ سفته و برات به مبلغی معادل ۷۰میلیارد و ۴۹۰میلیون تومان در شهر تهران برگشت خورد که در این ماه شاخص‌‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۵/ ۶۳ و ۲/ ۳۸۲ رسید که در مقایسه با ماه قبل از لحاظ تعداد و مبلغ ۳۶ و ۸/ ۴۵درصد کاهش داشت و نسبت به ماه مشابه سال قبل از نظر تعداد ۵/ ۴۷درصد کاهش و از نظر مبلغ نیز ۵/ ۱۳۹درصد افزایش نشان می‌‌دهد. شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست‌شده در اسفندماه۱۴۰۰ به عدد ۸/ ۶۰۱ رسید که عدد شاخص مذکور در سال۱۳۹۹ معادل ۱۳۲ بوده است.

علاوه بر این، در ۱۲ماه سال گذشته معادل ۶۹۰۰ برگ سفته و برات به مبلغی ۴۴۲میلیارد و ۹۹۰میلیون تومان در شهر تهران برگشت خورد. در این دوره متوسط شاخص‌‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست‌شده به ترتیب به اعداد ۷/ ۷۱ و ۲/ ۲۰۰ رسید که نسبت به دوره مشابه سال قبل از لحاظ تعداد ۷/ ۱۲درصد کاهش و از نظر مبلغ ۳/ ۸۸درصد افزایش نشان می‌‌دهد. از سوی دیگر، شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست‌شده در ۱۲ماه سال۱۴۰۰ به عدد ۳/ ۲۷۹ رسید که عدد شاخص مذکور در دوره مشابه سال ۱۳۹۹ معادل ۴/ ۱۲۹ بوده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: