کد خبر: ۲۰۲۶۰۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۵ - ۲۲ فروردين ۱۴۰۱ - 11 April 2022
مانده منابع و مصارف بانک در پایان سال ۱۴۰۰ با رشدی ۳۶ تا ۳۷ درصدی در مقایسه با سال پیشین همراه بوده و ۱۶۵ هزار پرونده تسهیلاتی مصوب و پرداخت شده است و حجم خدمات تخصصی از قبیل صدور اعتبار اسنادی و ضمانت‌نامه در شبکه شعب نشان‌دهنده رشدی قابل توجه در حجم عملیات بانک بوده است.

 حجم عملیات بانکداری توسعه‌ای سال گذشته بانک توسعه تعاون ۳۶ درصد رشد داشته است. مدیرعامل بانک توسعه تعاون ‌با اعلام این خبر اظهار کرد: شرکت‌های زیر‌مجموعه با بانک عملکردی یکپارچه داشته و در تکمیل زنجیره ارزش بخش تعاون فعالیت می‌کنند. وی افزود: عملکرد مالی شرکت‌ها در ترازنامه بانک تاثیرگذار است و شرکت‌ها ابزاری برای کمک به تحقق اهداف توسعه‌ای و حمایتی بانک محسوب می‌شوند.

به گزارش بانکداری ایرانی؛ حجت‌اله مهدیان گفت: مانده منابع و مصارف بانک در پایان سال ۱۴۰۰ با رشدی ۳۶ تا ۳۷ درصدی در مقایسه با سال پیشین همراه بوده و ۱۶۵ هزار پرونده تسهیلاتی مصوب و پرداخت شده است و حجم خدمات تخصصی از قبیل صدور اعتبار اسنادی و ضمانت‌نامه در شبکه شعب نشان‌دهنده رشدی قابل توجه در حجم عملیات بانک بوده است.

وی با اشاره به لزوم تبعیت از شعار ابلاغی مقام معظم رهبری تحت عنوان «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» گفت: مجموعه بانک به عنوان نهاد دولتی برای تحقق این هدف مهم و اجرای این راهبرد احساس وظیفه می‌کند و بخش تعاون به عنوان بخش مهمی ‌از اقتصاد قابلیت‌های ویژه برای تولید بر پایه کارآفرینی و دانش‌بنیان برخوردار است.

مهدیان گفت: ۳۵۰ هزار میلیارد ریال برای افزایش سرمایه هشت بانک دولتی در بودجه سال ۱۴۰۱ لحاظ شده است که با پیگیری‌ها و تبیین رویکرد توسعه‌ای بانک در طرح‌های ملی امید است که سهمی ‌مناسب از افزایش سرمایه به بانک توسعه تعاون اختصاص یابد تا کفایت سرمایه بانک به حد متعارف نزدیک شود و ظرفیت‌های جدید برای فعالیت توسعه‌ای بانک فراهم آید.

وی خاطر نشان کرد: ظرفیت‌های مناسبی به لحاظ فنی، تجربی و مدیریتی در شرکت‌ها وجود دارد که بسیاری از نیازهای بانک در زمینه‌های فناوری، ابنیه‌ای، تاسیساتی، بیمه‌ای، ارزی و مدل‌های نوین مالی و اعتباری با اجرای پروژه‌های متنوع و ایجاد فرآیندهای اثربخش از سوی شرکت‌ها تامین شده است و مشتریان و تعاون‌گران نیز از محصولات و خدمات شرکت‌ها بهره می‌برند.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: