کد خبر: ۲۰۲۳۵۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۹ - ۰۷ فروردين ۱۴۰۱ - 27 March 2022
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا قرار است روز دوشنبه مالیات میلیاردرهای آمریکایی را به‌ عنوان بخشی از برنامه‌های بودجه ۲۰۲۳ خود اعلام کند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا قرار است روز دوشنبه مالیات میلیاردرهای آمریکایی را به‌ عنوان بخشی از برنامه‌های بودجه ۲۰۲۳ خود اعلام کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از بی نیوز، این اقدام بایدن احتمالا بسیاری از ترقی‌خواهان در حزب وی را خوشحال می‌کند اما می‌تواند با مخالفت دموکرات‌های محافظه‌کار روبرو شود.

واشنگتن پست با استناد به پنج منبع و یک سند اداری داخلی اعلام کرد که طرح «حداقل مالیات بر درآمد میلیاردر» حداقل نرخ مالیاتی ۲۰ درصدی را برای همه خانوارهای آمریکایی به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار تعیین می‌کند.

به این معنی که اکثر درآمدهای جدید از طرف میلیاردرها تامین می‌شود که هدف مکرر خشم عمومی و سیاسی برای طرح‌های اجتناب از مالیات هستند.

این روزنامه گفت: برای اولین بار مالیات بر ۷۰۰ ثروتمند آمریکایی اعمال خواهد شد.

دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید و شورای مشاوران اقتصادی تخمین زده‌اند که به‌طور متوسط نرخ مالیات فدرال حدود ۴۰۰ خانواده میلیاردر آمریکایی در فاصله سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ فقط حدود ۸ درصد از درآمد آنان بوده است که بسیار کمتر از میلیون‌ها آمریکایی است که به مراتب ثروت کمتری دارند.

این روزنامه به نقل از سند دولت نوشت: «حداقل مالیات بر درآمد میلیاردرها تضمین می‌کند که ثروتمندترین آمریکایی‌ها نرخ مالیاتی حداقل ۲۰ درصدی را بر درآمد کامل خود بپردازند.»

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: