کد خبر: ۲۰۱۲۳۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۳ - ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - 31 January 2022
موسسه اعتباری ملل؛
تسهیلات خرد موسسه اعتباری ملل برای رونق اقتصادی و حل مشکلات اصناف در شش‌ماهه دم سال 1400 شدت گرفته و مشکلات بسیاری از فعالان بازارهای مختلف و کاسبان اصناف را حل کرده است.

تسهیلات خرد موسسه اعتباری ملل برای رونق اقتصادی و حل مشکلات اصناف در شش‌ماهه دم سال 1400 شدت گرفته و مشکلات بسیاری از فعالان بازارهای مختلف و کاسبان اصناف را حل کرده است.

به گزارش  بانکداری ایرانی، در دی‌ماه سال جاری مانده تسهیلات موسسه ملل مبلغ 282 هزار و 766 میلیارد ریال بوده که بالاترین سهم از این وام‌ها به سرفصل مشارکت مدنی 170 هزار میلیارد ریال را به خود اختصاص داد.
در این دوره درامد از محل تسهیلات موسسه ملل 45 هزار و 978 میلیارد ریال بود.
در آذر 1400 نیز بر همین منوال بوده و تسهیلات مشارکت مدنی بیشترین سهم را مانند دوره‌های گذشته داشته است.

 

شتاب پرداخت تسهیلات خرد برای نجات فضای کسب‌وکار در6 ماهه دوم1400

بر اساس گزارش ماهیانه دی‌ماه سال 1400، موسسه اعتباری ملل مبلغ 13 هزار و 738 میلیارد ریال تسهیلات فروش اقساطی، 84 هزار میلیارد ریال وام مرابحه و 10 هزار و 507 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت کرده است که با توجه به تمرکز موسسه بر انواع تسهیلات، می توان گفت که تمامی تسهیلات موسسه برای رفع مشکلات اقتصادی خرد و متوسط بوده و در کنار دریافت‌کنندگان حقوقی تسهیلات ، به افراد حقیقی نیز اهمیت زیادی داده شد ا مشکلات اقتصادی برای آن‌ها قابل‌رفع باشد.

اعطای تسهیلات برای رفع مشکلات اقتصادی مردم
در ماه‌های اخیر، تسهیلات موسسه ملل متوجه اصناف بوده و گرایش به اعطای وام‌های خرد داشته است.
در این دوره به‌واسطه تسهیلات موسسه ملل 23 هزار کسب‌وکار به بازار کار برگشته و توانستند مشکلات مالی خود را برای ادامه کسب‌وکار رفع کنند. این تسهیلات از تیرماه خیز برداشته و در ماه‌های اخیر به اوج رسیده است.

در حقیقت، این موسسه در راستای ایجاد اشتغال و تولید کالاهای ایرانی با اعطای تسهیلاتی از طریق طرح‌های افق، یکتا کارت اعتباری، متخصصان و اصناف نسبت به پرداخت این تسهیلات اقدام کرد.

از طرف دیگر این موسسه برای شهروندان برای تهیه مسکن و اجاره‌بها نیز اقدام به تسهیلات کرده و پنج هزار نفر از شهروندان با بهره بردن از این تسهیلات اقدام به تهیه مسکن کرده‌ و مشکل اجاره‌بهای آن‌ها رفع شد.
علاوه بر این، موسسه ملل در 9 ماهه منتهی به 30 آذر 1400 قریب به شش هزار تسهیلات ازدواج به جوانان پرداخت کرده و به‌طور میانگین در ماه‌های اخیر پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج نسبت به ماه گذشته حدود 20 درصد رشد داشته است.

همچنین، در آذر 1400 نسبت تسهیلات اعطایی خالص به حقوق صاحبان سهام رقم 38 درصد شده که نشان از اهتمام موسسه برای پرداخت تسهیلات به شهروندان برای کمک به فضای کسب‌وکار جامعه است.
شایان‌ذکر است که نسبت مانده تسهیلات اعطایی به دارایی‌های موسسه ملل رقم 53 درصد در آذرماه سال جاری بوده که نشان از کنترل ریسک موسسه است چراکه تسهیلات نیمی از دارایی‌های موسسه را شامل شده و هیچ ریسکی را متوجه موسسه نمی‌شود.

 

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: