کد خبر: ۲۰۰۸۸۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۷ - ۲۵ دی ۱۴۰۰ - 15 January 2022
شاخص کل بازار بورس امروز (شنبه، ۲۵ دی‌ماه) با ۱۱ هزار و ۶۳۰ واحد کاهش، در جایگاه یک ‌میلیون و ۳۲۲ هزار واحدی قرار گرفت.

 شاخص کل بازار بورس امروز (شنبه، ۲۵ دی‌ماه) با ۱۱ هزار و ۶۳۰ واحد کاهش، در جایگاه یک ‌میلیون و ۳۲۲ هزار واحدی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، در معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۷۲۸ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۷ هزار و ۶۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با سه هزار و ۵۷۳ واحد کاهش به ۳۵۰ هزار و ۱۹۴ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۲ هزار و ۲۴۶ واحد افت به ۲۲۰ هزار و ۱۱۸ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۱۰ هزار و ۱۹۲ واحد و شاخص بازار دوم، ۱۸ هزار و ۲۱۹ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این، در بین همه نمادها، پتروشیمی نوری (نوری) با ۴۵۵ واحد، پتروشیمی فناوران (شفن) با ۴۴۷ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۱۹۹ واحد، پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی) با ۳۷ واحد، گروه صنعتی بارز (پکرمان) با ۲۵ واحد، تامین سرمایه امین (امین) با ۲۴ واحد و لبنیات پاک (غپاک) با ۲۱ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل، ایران خودرو (خودرو) با ۷۳۰ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۶۹۸ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۶۵۶ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۵۸۸ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۵۴۷ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۵۲۲ واحد و نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۴۶۷ واحد و بانک تجارت (وتجارت) با ۳۷۹ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد ایران‌خودرو (خودرو)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، سایپا (خساپا)، پالایش نفت تهران (شتران)، صنایع شیمیایی سینا (شسینا)، ملی صنایع مس ایران (فملی) و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۲۹۸ میلیون برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۹۳۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس بیش از ۱۱۲ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۹۸۷ واحد ثابت ماند.

امروز نمادهای صنعتی مینو (غصینو)، پالایش نفت شیراز (شراز)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، بیمه سامان (بساما)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن) و فرآورده های غذایی و قند چابهار (قچار) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین بیمه پاسارگاد (بپاس)، فرابورس ایران (فرابورس)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، کلر پاسر (کلر) و سنگ آهن گهرزمین (کگهر) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: