کد خبر: ۱۹۹۲۲۳
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۳ - ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - 17 November 2021
درخشش آماری بیمه رازی طی هفت ماهه منتهی به مهر 1400
بیمه رازی در هفت‌ماهه نخست سال جاری بالاترین رشد در حوزه بیمه حوادث، کشتی، رشته بیمه عمر گروهی، پول، هواپیما، باربری و شخص ثالث را داشته است.

به گزارش بانکداری ایرانی،  بیمه رازی طی عملکرد هفت ماهه منتهی به 30 مهر1400 توانسته است نسبت به دیگر شرکت‌های صنعت بیمه عملکرد درخشان‌تری را ارائه کرده و چهارمین شرکت بیمه به لحاظ رشد حق بیمه تولیدی نسبت به خسارت پرداختی شود. از طرف دیگر این شرکت توانست 90 درصد از بودجه طی دوره خود را محقق کرده و نسبت‌های خسارت در رشته های مختلف امسال نسبت به سال گذشته در دوره مشابه کاهش دهد.

تحقق حدود 90 درصد بودجه پیش بینی شده

همه شرکت‌ها برای یک سال خود برنامه‌های دست یافتنی را پیش بینی می‌کنند که به اصطلاح به بودجه پیش بینی برای سال آینده نامیده می شود.

بیمه رازی نیز برای هر ماه از سال 1400 مانند تمام بنگاه‌های اقتصادی عملکردی را در نظر گرفته است که بر این اساس این پیش‌بینی برای هفت ماهه منتهی به 30 مهر ماه 1400 مبلغ عملکردی و بودجه 12 هزار 133 میلیارد ریالی را پیش بینی کرده‌بود اما به دلیل عملکرد خوب این شرکت طی هفت ماه حدود 90 درصد از این بودجه محقق شده است.

از کسب رتبه چهارم در صنعت بیمه به لحاظ رشد تا تحقق 90 درصدی بودجه

 

همانگونه که از نمودار زیر پیداست شرکت بیمه رازی در اغلب ماه های سال از بودجه خود پیشی گرفته بود و تنها در شهریور و مهر ماه رقم تولید حق بیمه از بودجه عقب مانده است اما در تمامی ماه های سال حق بیمه بیش از پیش بینی بوده و قطعا دوباره به آن رقم باز می گردد، چرا که ین مساله نشان دهنده ان است که بودجه شرکت واقع گرایانه تنظیم شده است.

 

از کسب رتبه چهارم در صنعت بیمه به لحاظ رشد تا تحقق 90 درصدی بودجه

چهارمین شرکت در صنعت بیمه به لحاظ برتری حق بیمه تولیدی بر خسارت پراختی

طبق بررسی های انجام شده در صنعت بیمه این مساله روشن شده است که بسیاری از شرکت‌های بیمه نتوانستند رشد حق بیمه‌ای بالاتر از خسارت داشته باشد.

اما بیمه رازی در بین 28 شرکت مورد بررسی، رتبه چهارم رشد را به خود اختصاص داده است و توانسته چهارمین شرکت در این تقریبا دو برابر نسبت‌های خسارت خود رشد را تجربه کرده است. این آمار که مربوط به هفت ماهه نخست سال 1400 است نشان دهنده این است که برخی از شرکت‌ها مانند رازی توانستند در زمان کرونایی و پساکرونای با برنامه ریزی دقیق خود در بخش‌های دیجیتالی وغیره عملکرد قابل قبولی را ارائه کنند. از طرف دیگر این مساله گویای ان است که شرکتی مانند بیمه رازی اقدام به پوشش هر ریسکی را نکرده است برای اینکه خسارت خود را کنترل کند، پوشش های پرخطر را نپذیرفته است و مانند بسیاری از شرکت‌ها که موقع فروش بیمه‌نامه چشم‌های خود را می بندند اما موقع پرداخت خسارت مشتریان را مورد ازار قرار می‌دهند، رفتار نکرده است.

از کسب رتبه چهارم در صنعت بیمه به لحاظ رشد تا تحقق 90 درصدی بودجه

کدام رشته‌ها بیشترین رشد را داشتند

در هفت‌ماهه نخست سال جاری بالاترین رشد در حوزه بیمه حوادث، کشتی، رشته بیمه عمر گروهی، پول، هواپیما، باربری و شخص ثالث بوده است. رشد رشته حوادث حدود 453 درصد، در رشته کشی حدود 201 درصد و در بیمه هواپیما حدود 157 درصد و در بخش بیمه شخص ثالث 108 درصد رشد داشته است.

 

از کسب رتبه چهارم در صنعت بیمه به لحاظ رشد تا تحقق 90 درصدی بودجه
نسبت خسارت در سال 1400 کمتر از سال 99 شد

نسبت خسارت بیمه رازی در رشته های اصلی مانند بیمه شخص ثالث ، عمر و سرمایه، آتش سوزی، هواپیما و کشتی که این شرکت در هفت ماهه ابتدایی سال بیشترین رشد را در این حوزه‌ها داشته‌است، کاهش معناداری داشته است.

یکی از رخدادهای بسیار جالب و پرمفهوم در عملکرد هفت ماهه این شرکت کاهش نسبت خسارت در رشته بیمه شخص ثالث است. با توجه به اینکه تقریبا تمامی شرکت های بیمه در این حوزه با مشکلات اساسی مواجهه هستند، ظاهرا بیمه رازی با مدیریت ریسک این حوزه را مدیریت کرده و به وضعیت خوبی رسیده است. چرا که بیشترین کاهش در نسبت خسارت متعلق به بیمه شخص ثالث با رقم 17 درصد کاهش بوده است که نشان از علمکرد سالم این شرکت دارد.

 

از کسب رتبه چهارم در صنعت بیمه به لحاظ رشد تا تحقق 90 درصدی بودجه

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: