کد خبر: ۱۹۸۷۰۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۵ - ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - 02 November 2021
وزیر راه و شهرسازی از ابلاغ قانون پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن (قانون جهش تولید مسکن) به بانک‌ها خبر داد.

بانکداری ایرانی- وزیر راه و شهرسازی از ابلاغ قانون پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن (قانون جهش تولید مسکن) به بانک‌ها خبر داد.

به گزارش تسنیم، رستم قاسمی با یادآوری این‌که دیروز در جلسه با رئیس بانک مرکزی قرار شد امروز (10 آبان 1400) پرداخت تسهیلات قانون جهش تولید مسکن به بانک‌ها ابلاغ شود، اظهار کرد: همه بانک‌ها مکلف به تخصیص 20 درصد سهم تسهیلات کشور معادل 360 هزار میلیارد تومان در سال به بخش مسکن شده‌اند.

وی با بیان این‌که چنانچه بانکی این تکلیف را اجرا نکرد، 20 درصد جریمه مالیاتی می‌شود، افزود: سهم هر استان و همچنین سقف تعداد واحد‌ها در هر شهرستان مشخص شده است؛ این تسهیلات ابلاغ شده و سازندگان می‌توانند از فردا صبح که کار عملیاتی-اجرایی را آغاز می‌کنند، اولین بخش این تسهیلات را درخواست کنند. این تسهیلات در چند مرحله پرداخت می‌شود.

قاسمی تصریح کرد: این تسهیلات یارانه‌ای بوده و جزو تعهدات ماست؛ زمین‌ها هم به صورت 99 ساله در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد که به نوعی رایگان است که از سوی وزارت راه و شهرسازی برای 900 شهر شناسایی زمین صورت گرفته است.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، اراضی در نظر گرفته شده یا درون شهر است که تغییر کاربری خواهد داشت یا کنار شهر است که الحاق به شهر پیدا خواهد کرد. طبق قانون باید زمین‌های دولتی دیگری هم که در شهر‌ها هستند، به این قانون ملحق شود؛ چنانچه اختصاص داده نشود، اداره ثبت براساس قانون جهش تولید مسکن، ظرف یک ماه برای انتقال مالکیت به وزارت راه و شهرسازی به صورت یک طرفه اقدام خواهد کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: