کد خبر: ۱۹۸۱۷۳
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۰ - ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - 13 October 2021
چند روزی است که قیمت سکه امامی با کاهش روبه‌رو شده که این امر به دلیل اخبار سیاسی مربوط به آغاز مذاکرات هسته‌‌ای در دولت جدید اتفاق افتاده است.

چند روزی است که قیمت سکه امامی با کاهش روبه‌رو شده که این امر به دلیل اخبار سیاسی مربوط به آغاز مذاکرات هسته‌‌ای در دولت جدید اتفاق افتاده است.

بر این اساس طلا و سکه در بازار داخلی تحت‌تاثیر دلار، سیر کاهشی به خود گرفته‌اند و همین موضوع باعث شده است تا رکود در معاملات تشدید شود؛ زیرا خریدارانی که قصد معامله داشتند، با مشاهده وضعیت موجود از خرید خود دست کشیده‌اند و در انتظار نتایج مذاکرات هسته‌ای هستند تا در صورتی که قیمت‌ها کاهش پیدا کرد، در نرخ‌های پایین‌تری خرید خود را انجام دهند.

بنابراین هر سکه امامی روز سه‌شنبه به قیمت 11میلیون و 650 هزار تومان در بازار داخلی مورد دادوستد معامله‌گران قرار گرفت. همچنین گفته می‌شود که میزان تقاضا برای خرید طلا و سکه از روزهای گذشته تاکنون همچنان کم‌رمق بوده است.

بازار طلای جهانی

قیمت طلا در هفته‌های اخیر با وجود اینکه روند افزایشی داشته، نتوانسته است سطوح بالای قبلی خود را به دست آورد. بهای اونس طلا در معاملات روز سه‌‌شنبه، در حالی تقویت شد که تقاضای خرید طلا به‌رغم رشد ارزش دلار افزایش یافت، به طوری که این فلز گرانبها (در ساعت 19 روز گذشته) در سطح 1762دلار مورد داد و ستد قرار گرفت.

در حال حاضر بازار طلای جهانی در شرایط نامعلومی قرار گرفته است و به عبارت دیگر، رشد قیمت نفت هم‌پای افزایش ارزش شاخص دلار و همچنین بیشتر شدن نگرانی‌ها نسبت به بهبود وضعیت اقتصادی و ترس‌های تورمی ایالات متحده باعث شده تا روند طلا در فاز خنثی و مبهمی قرار گیرد. تحلیلگران فنی بر این باورند که تا رسیدن طلا به سطح مقاومتی 1775دلار فرازوفرود قیمت‌ها به‌کندی پیش خواهد رفت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: