کد خبر: ۱۹۷۹۹۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۶ - ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - 04 October 2021

تعطیلی بازار طلای جهانی و تغییرات محدود قیمت دلار در روز یکشنبه، باعث شد که بهای هر سکه امامی روز گذشته کمی با افت روبه‌رو شود، اما این کاهش به خروج سکه از سطح 12میلیون تومان منجر نشد، به طوری که هر سکه به قیمت 12میلیون و 50هزار تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

لازم به ذکر است که کف قیمتی سکه یک محدوده بالاتر آمده،‌‌ ولی همچنان این فلز گرانبهای داخلی برای عبور از سقف پیشین خود، کمی با مشکل روبه‌روست. با این حال، افت دلار به زیر محدوده حساس 27هزار و 700تومان می‌تواند باعث افزایش فشار فروش و کاهش تقاضا در بازار سکه و از دست رفتن حمایت 12میلیون تومانی این کالا شود. همچنین با توجه به بالا آمدن ارزش ذاتی قیمت سکه، احتمال افت کمی دور از انتظار است.

مقاومت سخت طلا

فشار نزولی بر قیمت طلا در پی آماده شدن بازار‌‌ها برای آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه آمریکا در هفته گذشته ایجاد شد، اما عملکرد قوی اونس طلا در پایان معاملات هفته گذشته نشان داد که بازی برای این فلز زرد گرانبها همچنان پابرجاست و بازگشت نگرانی‌ها نسبت به رکورد تورمی و پیش‌بینی‌های تحلیلگران فنی از سطوح جدید قیمتی برای طلا امیدوار‌کننده به نظر می‌‌رسد. با این حال اونس طلا در معاملات بازار جهانی نتوانست مجددا بازدهی مثبتی را از آن خود کند، به طوری که این کالای ارزشمند هفته گذشته 8/ 0درصد عملکرد منفی از خود به جا گذاشت. بازگشت قیمت طلا به پایین‌ترین سطح خود در دو ماه اخیر باعث ایجاد خوش‌بینی در بازار شده است. همچنین سرمایه‌گذاران انتظار دارند که در هفته جاری شاهد قیمت‌های بالاتری از طلا باشند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: