کد خبر: ۱۹۷۹۳۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۰ - ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - 02 October 2021
مدیرفنی شرکت بیمه زندگی خاورمیانه؛
با توجه به اینکه شرکت‌های بیمه تخصصی زندگی منابعی دارند که به‌صورت تجمعی است، بهتراست بازبینی و تغییراتی در آیین‌نامه‌های سرمایه‌گذاری درخصوص این شرکت‌ها انجام شود تا برای کسب بازده بیشتر در سرمایه‌گذاری کمک کرده و بتوانند سود بهتری به مشتریان خود بدهند.

بانکداری ایرانی - لیلا فریادرس؛  با توجه به اینکه شرکت‌های بیمه تخصصی زندگی منابعی دارند که به‌صورت تجمعی است، بهتراست بازبینی و تغییراتی در آیین‌نامه‌های سرمایه‌گذاری درخصوص این شرکت‌ها انجام شود تا برای کسب بازده بیشتر در سرمایه‌گذاری کمک کرده و بتوانند سود بهتری به مشتریان خود بدهند.


مدیرفنی شرکت بیمه زندگی خاورمیانه، یکی ‌دیگر از مواردی را که شرکت‌های بیمه تخصصی زندگی با آن مواجه هستند استفاده از جداول فوت و حیات در قالب یک جدول در محاسبات اکچوئری دانست و افزود: در حال حاضر شرکت‌های تخصصی زندگی در بیمه‌های مستمری از یک جدول فوت و حیات استفاده می‌کنند، با توجه به اینکه اخیرا با کمک و تلاش‌های همکاران بیمه مرکزی جدول جدیدی به شرکت‌ها ارائه شده است، باید جداول فوت و حیات جداگانه هم تهیه شوند یا اینکه شرکت‌ها به صورت تعاملی جدولی ارائه دهند تا جداول فوت و حیات مجزایی برای بخش‌های مستمری داشته باشند، زیرا این جداول در محاسبات مبالغ مستمری که به بیمه‌گذاران پرداخت می‌شود بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

تابان شجاعی، وجه تمایز بیمه‌زندگی خاورمیانه را با سایر شرکت‌های بیمه‌ای صدور بیمه‌های مستمری دانست و گفت: در این بیمه‌نامه بیشتر به ریسک طول عمر در افراد پرداخته شده، زیرا بیمه‌نامه‌های عمر سه نوع ریسک را پوشش می‌دهند فوت، ناتوانی (در پوشش‌های تکمیلی)، طول عمر و با توجه به اینکه افراد در سنین بالا توانایی کار کردن را از دست می‌دهند و در دوران سالخوردگی بدون اشتغال به کار نیازمند تامین مالی هستند، شرکت بیمه زندگی خاورمیانه با در نظر گرفتن ریسک طول عمر آن را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی اذعان داشت: در بیمه‌نامه‌های مستمری بیمه‌گذار پس از پرداخت حق بیمه در مدت تعیین شده، مبالغ مستمری را دریافت می‌کند.

مدیرفنی شرکت بیمه زندگی خاورمیانه، بیان کرد: درگذشته بیمه‌های زندگی تنها از طریق شرکت‌های بیمه جنرال درحال صدور بود، درعین حال شرکت‌های بیمه جنرال یکسری محدودیت‌ها در سرمایه‌گذاری دارند، زیرا باید بیمه‌نامه‌های مختلفی صادر کنند و به حجم نقدینگی خود نیز توجه داشته و بخشی از اشتهای ریسک در سرمایه‌گذاری خود را کنار بگذارند و به نقدینگی توجه کنند.

وی افزود: در این شرایط مبالغ مستمری که افراد در آینده دریافت می‌کنند بیشتر شده و این امر یکی از راهکارهایی است که با استفاده از آن از تورم‌های آتی تا حدودی پیشگیری می‌شود. شجاعی تاکید کرد: با حضور شرکت‌های تخصصی بیمه زندگی، مشکل نحوه سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه جنرال برای بیمه‌های عمر برطرف شد، زیرا بیمه‌های تخصصی عمر با نوع سرمایه‌گذاری خود می‌توانند سود بهتری به بیمه‌گذاران بدهند.

مدیر فنی شرکت بیمه زندگی خاورمیانه، اظهار کرد: شرکت‌های بیمه تخصصی زندگی محصول دیگری به ‌غیر از بیمه عمر ارائه نمی‌کنند و به همین دلیل نمایندگان این شرکت‌ها تنها به فروش بیمه‌های عمر می‌پردازند درحالی‌که در شرکت‌های جنرال بیمه‌های عمر را در کنار سایر بیمه‌نامه می‌فروشند.

شجاعی اعلام کرد: مطالعات انجام شده روی جمعیت کشور نشان داد که گروه سنی ۳۰ تا ۴۰ سال جمعیت زیادی از اجتماع را تشکیل می‌دهند که قرار است در آینده بازنشسته شوند و از آنجا که صندوق‌های بازنشستگی سرمایه‌گذاری‌های پر بازدهی ندارند به‌ طور یقین در پرداخت حقوق این افراد به مشکل بر می‌خورند، بنابراین تمرکز روی بیمه‌های مستمری را مورد توجه قرار دادیم.

وی افزود: با توجه به آیین‌نامه‌ها، شرکت‌های بیمه تخصصی عمر این امکان را دارند که سرمایه‌گذاری‌هایی را در اختیار خود داشته و بازده بهتری داشته باشند تا خلأ موجود درخصوص حقوق‌های دریافتی این افراد را پر کرده و با پرداخت مستمری شرایط بهتری برای زندگی این افراد مهیا کنند. مدیرفنی شرکت بیمه زندگی خاورمیانه، گفت به‌ واسطه شیوع ویروس کرونا تمایل مردم به خرید بیمه‌نامه عمر افزایش پیدا کرده است. از سوی دیگر بیمه زندگی خاورمیانه در زمینه بیمه عمر به ‌صورت تخصصی عمل می‌کند و توانگری مالی و سرمایه‌گذاری‌های مناسبی دارد، به همین دلیل حجم پرتفوی این شرکت رو به رشد است و خسارت‌های رخ داده بر اثر شیوع ویروس کرونا نیز، روی عملکرد این شرکت تاثیرگذار نبوده است.

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: