کد خبر: ۱۹۷۲۶۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۱ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - 04 September 2021
شرکت هواپیمایی آریانای افغانستان اعلام کرد طالبان اجازه ازسرگیری پروازهای داخلی از فرودگاه کابل را صادر کرده است.

بانکداری ایرانی-شرکت هواپیمایی آریانای افغانستان اعلام کرد طالبان اجازه ازسرگیری پروازهای داخلی از فرودگاه کابل را صادر کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از عرب نیوز، شرکت هواپیمایی آریانا افغان اعلام کرد پروازهای داخلی از روز جمعه در افغانستان از سر گرفته شده‌اند.

تمیم احمدی، یکی از مقامات ارشد این شرکت هواپیمایی گفت:«ما از طالبان و مقامات هوانوردی چراغ سبز دریافت کرده‌ایم و پروازها را از روز جمعه آغاز می‌کنیم».

فرودگاه کابل از سی و یکم ماه اوت یعنی از زمان خروج نیروهای آمریکایی پس از 20 سال حضور در افغانستان، بسته بوده است ولی تلاش‌های بین‌المللی برای ازسرگرفتن فعالیت در این فرودگاه جهت تسهیل کمک‌های بشردوستانه و تخلیه بیشتر افراد در جریان است.

طالبان پس از اینکه کنترل فرودگاه کابل را در سه‌شنبه هفته گذشته در دست گرفت اعلام کرد افغانستان پس از پایان اشغال 20ساله آمریکا یک کشور آزاد است.

سخنگوی طالبان در گفتگو با خبرنگاران در فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی کابل از خروج نیروهای آمریکایی استقبال کرده آن را یک لحظه تاریخی نامید و قول داد امنیت را به کشور جنگ‌زده افغانستان بازگرداند و از آزادی، استقلال و ارزش‌های اسلامی دفاع کند،
ولی بسیاری از مردم افغانستان تردید دارند و ده‌ها هزار از آنها طی دو هفته گذشته از ترس حکومت طالبان از کشور گریخته‌اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: