کد خبر: ۱۹۶۷۵۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۴ - ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - 07 August 2021
بورس به ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی روی خوش نشان داد و بعد از مدتها شاخص کل به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد برگشته است. این در حالی است که امیدها به احیای برجام رنگ باخته است.

 بورس به ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی روی خوش نشان داد و بعد از مدتها شاخص کل به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد برگشته است. این در حالی است که امیدها به احیای برجام رنگ باخته است.

 بورس که تا نیمه مرداد سال گذشته از کانال ۲ میلیون واحد گذشته بود، ناگهان شروع به ریزش کرد و تا کانال یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد عقب‌نشینی کرد.

حالا بعد از یک سال پر فراز و نشیب برای بازار سرمایه با حضور ابراهیم رئیسی در دولت سیزدهم شاخص کل به سرعت در حال ترمیم است و در آخرین روز کاری بازار سرمایه بیشتر از ۳۰ هزار واحد رشد کرد و بعد از مدت‌ها به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد برگشت.

پشوتن مشهوری‌نژاد، کارشناس بازارهای مالی درباره آینده بازار سرمایه در دولت سیزدهم معتقد است که حتی با وجود تداوم تحریم‌ها بازار صعودی خواهد بود.

او توضیح داده است: شاخص کل بورس تا پایان سال به مرز دو میلیون و ۱۰۰ هزار واحد نزدیک می‌شود و احتمالا با فرض توقف برجام، دلار بازدهی ۲۰ درصدی دارد و به ۳۰ هزار تومان می‌رسد.

مشهوری‌نژاد تاکید کرد: سهامداران در حال حاضر تغییری در پرتفوی خود ایجاد نکنند و در بازه زمانی بلند مدت به سبد خود نگاه کنند. زیان سهامداران و رسیدن به اصل سرمایه در بازه زمانی بلند مدت رخ خواهد داد.

شاهین چراغی، عضو سابق شورای عالی بورس هم به اقتصاد آنلاین گفته است که انسجام و یکپارچگی آرایش سیاسی کشور با حضور دولت سیزدهم موجب ثبات اقتصاد می‌شود و چشم‌اندازها نسبت به بازار سرمایه مثبت است.

احمد اشتیاقی، دیگر کارشناس بازار سرمایه هم گفته است: در حال حاضر خرید سهام هیچگونه ریسکی ندارد و طی افقی یکساله می تواند بازدهی ۴۰ درصدی را برای خریداران این سهام فراهم کند.

او توضیح داده است: گمان می‌برم شاخص کل بازار بورس به تدریج با افزایش رو به رو شود‌ اما نمی‌توان انتظارات عجیب و غریبی نسبت به این افزایش حتی به صورت شارپی داشت. درحال حاضرکلیت سهام در نقاط ارزندگی‌ست‌ و پیش‌بینی می‌شود بازدهی آتی بازار نزدیک به ۴۰ درصد باشد.‌

تجارت نیوز

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: