کد خبر: ۱۹۶۷۴۹
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۲ - ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - 07 August 2021

بهای هر قطعه سکه امامی همپای تغییرات قیمت دلار در بازار آزاد، در حال نوسان بود. به طوری که با عبور از مرز مقاومتی 11میلیون تومان و تثبیت این نرخ در بالای این سطح، توانست سودآوری خود را همراه با عملکرد هفتگی حدود 2 درصدی برای سرمایه‌گذاران این بازار نمایش دهد.

در این بین نیز همزمان با رشد ارزش طلا و سکه، میزان تقاضا با توجه به نزدیک شدن به ایام ماه محرم و همچنین برنامه های اقتصادی رئیس‌جمهور جدید در هفته گذشته با کاهش روبه‌رو بود. با این حال تحرکات نسبی و موقت اونس طلا در بازار جهانی توانست عامل محرکی برای تثبیت قیمت سکه باشد.

بر این اساس کارشناسان معتقدند که کاهش تقاضا می‌تواند حباب سکه را کم کند و طلای جهانی برای روزهای آتی روند آرامی را داشته باشد. لذا احتمال رنج منفی برای سکه وجود دارد.


تشدید فشارهای نزولی
بهای اونس طلا در معاملات بازار جهانی روز جمعه، در انتظار انتشار گزارش‌های اقتصادی از اشتغال آمریکا که به نظر می‌رسد برای روند قیمت طلای جهانی ناامیدکننده باشد، با افت قیمتی روبه‌رو شد. علاوه بر گزارش‌های اقتصادی آمریکا، رشد ارزش دلار شاخص نیز کاهش اونس طلا را تشدید کرد و باعث شد تا در ساعت 20 به وقت تهران قیمت هر اونس طلا به 1762 دلار سقوط کند. آنچه مانع افت بیشتر قیمت طلای جهانی شد، اظهارات مقامات فدرال‌رزرو در مورد بالا بردن نرخ بهره و محدودتر شدن برنامه خرید اوراق قرضه بود. بنابراین تحلیلگران این بازار بر این باورند که اظهارات اخیر مقامات مختلف فدرال‌رزرو حاکی از این است که موازنه قدرت به نفع طرفداران افزایش سریع‌تر نرخ بهره بوده که این موضوع تاثیر خوبی برای طلا نخواهد داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: