کد خبر: ۱۹۶۵۷۹
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۲ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - 31 July 2021

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه سامان، با حضور بیش از ۸۰درصد صاحبان‌ سهام برگزار شد و صورت‌های مالی منتهی به ۳۰ اسفند سال ۱۳۹۹ با اکثریت آرا به تصویب رسید. در این جلسه، گزارش هیات‌مدیره درباره وضعیت شرکت و نیز عملکرد آن در سال گذشته قرائت شد و سپس حسابرس و بازرس قانونی در این جلسه گزارش خود را ارائه کرد.


عملکرد شرکت بیمه سامان در سال مالی ۱۳۹۹ نشان می‌دهد حق بیمه تولیدی این شرکت با رشد ۲۴درصدی نسبت به سال قبل آن به عددی بیش از ۷/ ۱۶هزار میلیارد ریال رسیده است. همچنین میزان خسارت پرداختی شرکت در سال ۱۳۹۹ با رشد ۱۴درصدی در مقایسه با سال قبل، عددی بیش از ۸/ ۶هزار میلیارد ریال بوده است. شرکت بیمه سامان در دوره پنج‌ساله منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ همواره در سطح یک توانگری قرار داشته است. نسبت توانگری مالی سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ پس از تایید بیمه مرکزی اعلام خواهد شد. در ادامه دستور جلسه مجمع عمومی عادی سالانه، موسسه حسابرسی و خدمات مالی فاطر به‌عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی و موسسه حسابرسی ایران مشهود به‌عنوان بازرس قانونی علی‌البدل شرکت برای سال مالی ۱۴۰۰ تعیین شدند.

انتخاب محاسب فنی (اکچوئر) رسمی بیمه اصلی و علی‌البدل و تعیین حق‌الزحمه آنها نیز در چارچوب دستورالعمل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به هیات مدیره تفویض شد. همچنین مصوب شد در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی شرکت، پرداخت کمک‌های بلاعوض در امور خیریه به اشخاص خارج از شرکت در سال مالی ۱۴۰۰ تا سقف مبلغ ۳۰میلیارد ریال به هیات مدیره شرکت تفویض شود. درنهایت نیز مقرر شد از محل سود قابل تخصیص، مبلغ ۳۱میلیارد و ۵۴۸میلیون ریال به‌حساب اندوخته قانونی و مبلغ یک‌هزار و ۲۸۳میلیارد و ۴۷۹میلیون ریال به‌حساب اندوخته سرمایه‌ای منظور شود. همچنین مصوب شد مبلغ ۲هزار و ۵۵میلیارد و ۱۹میلیون ریال و به‌عبارت‌دیگر، به ازای هر سهم یک هزار ریال (۱.۰۰۰ ریال) سود بین سهامداران تقسیم و مابقی به‌حساب سود انباشته منتقل شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: