کد خبر: ۱۹۶۰۵۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۰ - ۱۸ تير ۱۴۰۰ - 09 July 2021
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد افزایش به 1805 دلار و 39 سنت رسید. از ابتدای هفته جاری تاکنون قیمت فلز زرد بیش از یک درصد افزایش داشته است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۸۰۵ دلار و ۳۹ سنت رسید.


به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که نگرانی ها در مورد گسترش سریع سویه دلتای ویروس کرونا و کاهش سوددهی اوراق خزانه داری آمریکا سبب شده تا اشتها برای خرید طلا بالاتر برود، قیمت فلز زرد روز جمعه شاهد افزایش بود و در مسیر سومین افزایش هفتگی متوالی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد افزایش به 1805 دلار و 39 سنت رسید. از ابتدای هفته جاری تاکنون قیمت فلز زرد بیش از یک درصد افزایش داشته است.
قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز هم با 0.4 درصد به 1806 دلار و 50 سنت رسید.

استفن اینز تحلیلگر بازار طلا در موسسه مدیریت دارایی اس پی آی گفت: «افزایش مجدد شیوع ویروس دلتا موجب نگرانی هایی در مورد رشد اقتصاد جهانی شده و آمارهای منتشر شده در آمریکا تا حدودی به رشد قیمت طلا کمک کرده است.»

وی افزود: «نرخ پایین بهره خیلی به نفع قیمت طلاست. اما ارزش دلار همچنان بالاست و من فکر می کنم این موضوع مانع از رشد بیشتر قیمت فلز زرد می شود.»

سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا در نزدیکی پایین ترین رقم بیش از 4 ماه گذشته تثبیت شده و موجب کاهش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا گشته است.

با توجه به نگرانی ها از تبعات اقتصادی سویه دلتا احساس حاکم بر بازارهای مالی همچنان شکننده است و ارزش سهام در بازارهای بورس آسیایی به پایین ترین رقم ها در 2 ماه گذشته رسیده است.

آمارهای منتشر شده در روز پنجشنبه نشان داد که تعداد شهروندان آمریکایی متقاضی مقرری بیکاری در هفته گذشته رشد غیرمنتظره ای داشته و این نشان دهنده شکننده بودن روند ترمیم بازار کار این کشور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: