کد خبر: ۱۹۵۱۳۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۴ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - 02 June 2021

علاوه‌بر رخدادهای انتخاباتی و تاثیر مستقیم آنها بر بازارها، حضور معامله‌گران خرید سکه، سایه ابهام را بر تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران برای خرید و فروش این فلز گرانبها گسترانده است. علاوه‌بر این رشد تدریجی نرخ اونس جهانی و برخی تردید‌ها نسبت به مذاکرات هسته‌ای، بر افزایش ارزش این کالا بی‌تاثیر نبوده است.

بر این اساس قیمت هر سکه تمام بهار آزادی در روز سه‌شنبه به سطح 10 میلیون و 800 هزار تومان دست یافت. همچنین گفتنی است که اطمینان بالای معامله‌گران سکه به رشد نرخ دلار می‌تواند باعث هجوم تقاضا به بازار سکه و طلا در روزهای آتی شود. نکته‌ای که برخی کارشناسان به آن اشاره دارند، حباب منفی سکه است که به باور آنها با ایجاد اختلاف بیشتر بین ارزش واقعی و بازار، ممکن است قیمت بازاری شاهد رشد قدرتمندی باشد.

درخشش اونس طلا
بهای اونس طلا در معاملات بازار جهانی در 2 ماه اخیر به طور کلی صعودی بوده است که این موضوع تحت‌تاثیر افت ارزش دلار شاخص و همچنین رشد نگرانی‌ها و فشارهای تورمی رخ داده است.اکنون قیمت طلا نزدیک به بالاترین سطح 6 ماه گذشته خود است. همچنین عامل دیگری که توانسته بر تسریع رشد قیمت‌ها تاثیرگذار باشد بازگشت خریداران چینی و هندی به پای معاملات است.

دیروز نیز نرخ اونس جهانی تا 1917 دلار نیز صعود کرد. اما پس از آن رو به کاهش گذاشت و با نوسان‌های زیاد به 1898 دلار در ساعت 20 به وقت تهران رسید. بسیاری از بازارها تحت شرایط غیر اقتصادی درحال تغییر و تحول هستند در حالی که این فلز ارزشمند به دور از هر گونه فشار اقتصادی به‌عنوان پناهگاه امن در مجموع روند رو به رشد خود را طی می‌کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: