کد خبر: ۱۹۴۹۸۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۴ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ - 27 May 2021
شرکت توزیع نیروی برق استان تهران امروز برق ۵۰ اداره پرمصرف در شهرستان‌های این استان را قطع کرد.

بانکداری ایرانی- شرکت توزیع نیروی برق استان تهران امروز برق ۵۰ اداره پرمصرف در شهرستان‌های این استان را قطع کرد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، امروز چهارشنبه پنجم خردادماه، برق 50 اداره دولتی و نهاد عمومی پر مصرف در سطح شهرستان های استان تهران قطع شد.

متن اطلاعیه شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در این خصوص بدین شرح است: "هرساله روند رشد بار سرمایشی از اردیبهشت ماه آغاز می شود و تا مرداد ماه به اوج خود می‌رسد. با توجه به اینکه در سال جاری به دلیل کاهش بارندگی ها و گرمای زودرس و همچنین تولید رمزارزهای غیرمجاز، ظرفیت‌های تولید نیروگاهی کشور با روند رشد بار متوازن نیست، در نتیجه شرکت های توزیع نیروی برق سراسر کشور ناگزیر به سهمیه بندی انرژی و مدیریت اضطراری بار هستند و از این رو برای 50 اداره و نهاد عمومی تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان تهران نیز این سهمیه بندی اعمال می شود.

مطابق با مصوبه شرکت توانیر و وزارت نیرو در ایام پیک بار ادارات و نهادهای عمومی مکلفند در ساعات اداری نسبت به کاهش مصرف خود به میزان 50 درصد مدت مشابه در سال گذشته اقدام کنند و در صورت عدم همکاری برق آنها قطع می شود؛ علاوه براین در ساعات غیر اداری نیز این میزان به 90 درصد نسبت به مدت مشابه در دوره اوج مصرف در سال گذشته کاهش یابد.

متأسفانه هم اکنون شاهد هستیم که نه تنها این مصوبه اجرا نمی شود بلکه بعضی از دستگاه ها تا دوبرابر نسبت به مدت مشابه افزایش مصرف نیز دارند.

این امر درحالی اتفاق می افتد که شرکت توزیع برق استان تهران با نصب کنتورهای هوشمند در ادارات و دستگاه های اجرایی از طریق سامانه متمرکز پایش خود، رفتار مصرف مشترکین اداری را رصد می کند و در صورت تخطی از ضوابط ابلاغی، برق آنها را قطع خواهد کرد.

از همه مشترکین محترم شرکت توزیع نیروی برق استان تهران به ویژه ادارات و نهادهای عمومی و اجرایی تقاضا می شود با درک شرایط ویژه و رعایت الگوی مصرف، صنعت برق را در تامین برق مطمئن و پایدار یاری کنند."

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: