کد خبر: ۱۹۴۹۶۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - 26 May 2021
بانک فرابورسی آینده برای ادغام موسسه اعتباری کاسپین منتظر دستور رسمی بانک مرکزی است تا تعداد شعب را افزایش دهد.

بانک فرابورسی آینده برای ادغام موسسه اعتباری کاسپین منتظر دستور رسمی بانک مرکزی است تا تعداد شعب را افزایش دهد.

به گزارش ایسنا، اخیرا ادعاهایی مبنی بر ادغام موسسه اعتباری کاسپین در بانک آینده مطرح شده است. ماجرا از اسفند سال ۹۴ با موافقت بانک مرکزی به اعطای مجوز به این مؤسسه با نام جدید کاسپین آغاز شد. این مؤسسه در راستای برنامه ساماندهی بانک مرکزی از ادغام مؤسسه‌های مالی اعتباری فرشتگان و فردوسی پدید آمده‌ است.

فعالیت مؤسسه کاسپین به دنبال ادعایی که در خصوص کسری دارایی ۵.۶ هزار میلیارد تومانی تعاونی فرشتگان به عنوان یکی از زیرمجموعه‌ها مطرح شد با مشکل هجوم سپرده‌گذاران برای برداشت سپردهه و به تبع کمبود نقدینگی در مؤسسه با مشکل مواجه شد. در نهایت دولت با تامین بودجه، پرونده این موسسه و چند تعاونی اعتباری دیگر را برچید که همین امر موجب اعتراض کارشناسان اقتصادی شد.

اما در روزهای اخیر اعلام شده ادغام موسسه کاسپین در بانک آینده در حال انجام است و این بانک فرابورسی با ادغام این موسسه مجوز افزایش تعداد شعب را می‌گیرد. اما پیگیری‌ها از بانک آینده، بیانگر این است که در این زمینه، هنوز ابلاغیه رسمی از سمت بانک مرکزی دریافت نشده است.

بنابراین بانک آینده برای ادغام موسسه اعتباری کاسپین منتظر دستور رسمی بانک مرکزی است. از سوی دیگر، در صورت ادغام موسسه اعتباری کاسپین در بانک آینده از این به بعد این موسسه با تابلوی بانک خصوصی فعالیت می‌کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: