کد خبر: ۱۹۴۸۶۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۳ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - 23 May 2021
یکی از شرکتهای داروسازی با استفاده از فناوری‌ نانو مکمل‌های ویتامین حاوی ویتامین‌های A ،D۳ و E را تولید کرده که برای مصارف دامی مناسب است.

 بانکداری ایرانی- یکی از شرکتهای داروسازی با استفاده از فناوری‌ نانو مکمل‌های ویتامین حاوی ویتامین‌های A ،D۳ و E را تولید کرده که برای مصارف دامی مناسب است.

به گزارش ایسنا، ویتامین‌های A ،D۳ و E از جمله ویتامین‌های محلول در چربی هستند که پس از تزریق به سرعت جذب شده و از طریق دستگاه گردش خون به سایر بافت‌های بدن می‌رسند. وجود هر یک از این ویتامین‌ها در بدن دام فوایدی را برای سلامت دام به همراه دارد. برای مثال ویتامین A در حفاظت و نگهداری تمامی سلول‌های اپیتلیال، روند اسپرماتوژنز در جنس نر، نگهداری آبستنی در جنس ماده و در فعالیت استئوبلاستیک و رشد استخوان نقش دارد. ویتامین D۳ در حفظ مقدار کلسیم در گردش خون، فراخوانی کلسیم و فسفات استخوان، جذب کلسیم PO۴ از دستگاه گوارش و نیز از توبول‌های کلیوی نقش اساسی دارد. ویتامین E به عنوان آنتی اکسیدان عمل می‌کند. عملکرد اصلی آن جلوگیری از اکسیداسیون چربی‌ها و افزایش عمر بیولوژیکی اسیدهای چرب غیراشباع است.

پیشگیری و درمان کمبود ویتامین‌های فوق باعث مواردی مانند جلوگیری از شب کوری، کراتینه شدن قرنیه و کوری، آناسارک، کاهش رشد، راشیتیسم در دام‌های جوان، نرمی‌استخوان در دام‌های بالغ، ناباروری دام‌ها و طولانی شدن دوره نقاهت بیماری‌ها می‌شود. مصرف این ویتامین‌ها در مراحل مختلف آبستنی به منظور پیشگیری از بروز سقط جنین و همچنین در اواخر آبستنی به منظور پیشگیری از وقوع جفت ماندگی توصیه می‌شود.

برای کمک به ارتقاء سلامت دام، این شرکت داروسازی اقدام به عرضه نانوامولسیون روغن در آب حاوی ویتامین‌های A+D۳+E جهت مصارف دامی کرده است. نانوذرات موجود در این محصول ابعادی در حد ۲۰ نانومتر دارد. کاربرد این محصول در صنعت دامپزشکی به عنوان محلول تزریقی استریل است که پس از تزریق دوام طولانی در بدن دام دارد.

به نقل از ستاد نانو، این شرکت داروسازی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان داروهای استریل تزریقی در ایران و در منطقه خاورمیانه است. این شرکت با بهره گیری از نیروهای متخصص و با بکارگیری تجهیزات و امکانات بسیار مدرن مطابق با دستورالعمل های GMP و استانداردهای بالای بین المللی زیر نظر سازمان دامپزشکی فعالیت می کند و در حال حاضر با استفاده از تکنولوژی برتر در خطوط تولید طبق فارماکوپه های USP ، BP و JP قادر به تولید بیش از ۵۰ هزار واحد داروی استریل تزریقی است‌.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: