کد خبر: ۱۹۴۷۷۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۳ - ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 18 May 2021

همزمان با افزایش نرخ اونس طلا در بازار جهانی، طی روزهای گذشته بهای سکه در بازارهای داخلی با رشد روبه‌رو بود. اما وجود تردیدهای زیاد به ادامه روند رشد قیمتی دلار و همچنین وجود ابهامات در حرکت صعودی اونس طلا بسیاری از معامله‌گران سکه به تدریج از موقعیت خرید خارج شدند و از میزان داد و ستدها در این بازار کاسته شد.

به‌طوری که هر سکه تمام بهار آزادی دیروز با افت حدود 270 هزار تومانی با قیمت 10 میلیون و 50 هزار تومان مورد معامله قرار گرفت. گفته می‌شود درصورتی که بازارساز بخواهد نرخ دلار را پایین نگه دارد احتمال ریسک سرمایه‌گذاری در طلا و سکه افزایش می‌یابد. اما در این بین نیز با بالا آمدن ارزش ذاتی سکه امیدواری‌ها برای معامله‌گران این بازار جهت رشد بهای این فلز گرانبهای داخلی افزایش یافته است.

قیمت طلا روز دوشنبه تحت تاثیر کاهش بازده اوراق قرضه و نگرانی‌ها نسبت به افزایش موارد ابتلا به کووید- ۱۹ در بعضی کشورهای آسیایی، به بالاترین حد در بیش از سه ماه گذشته صعود کرد. بهای هر اونس طلا در نخستین روز معاملاتی هفته جاری (ساعت20 به وقت تهران) 1866دلار افزایش یافت.تورم عامل قوی رشد قیمت طلا در کوتاه‌مدت و میان‌مدت خواهد بود. همیشه نگرانی‌هایی نسبت به تعدیل سیاست انبساطی بانک مرکزی آمریکا وجود داشته اما جدیدترین آمار اشتغال غیرکشاورزی آمریکا این نگرانی‌ها را تا حدود زیادی تخفیف داده است. از طرفی بانک مرکزی آمریکا متعهد شده نرخ‌های بهره را تا زمانی که اقتصاد به اشتغال کامل برسد و نرخ تورم به 2درصد افزایش پیدا کند، در رکورد پایین حفظ کند. طلا که پناه امن دارایی در برابر تورم است، از این وضعیت سود خواهد برد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: