کد خبر: ۱۹۳۹۹۳
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۸ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 21 April 2021
رییس کل بانک مرکزی با اعلام تخصیص ۱۰۰میلیون دلار با نرخ ارز ترجیحی برای واردات واکسن کرونا، درباره آخرین اقدامات توضیحاتی ارائه کرد.

رییس کل بانک مرکزی با اعلام تخصیص ۱۰۰میلیون دلار با نرخ ارز ترجیحی برای واردات واکسن کرونا، درباره آخرین اقدامات توضیحاتی ارائه کرد.

عبدالناصر همتی با اشاره به آخرین اقدامات بانک مرکزی برای تامین ارز خرید واکسن کرونا در اینستاگرام اعلام کرد: ضرورت تأمین واکسن و انجام واکسیناسیون قطعاً باید مهمترین دغدغه مسئولان باشد.

بانک مرکزی از همان ابتدا علیرغم همه محدودیت های نقل و انتقال مالی ناشی از تحریم ها، تمام توان را برای تأمین فوری ارز موردنیاز واردات واکسن بر اساس سفارش وزارت بهداشت به عمل آورده است. طبق قرارداد کوواکس، ۱۷۸ میلیون دلار برای ۱۶.۸ میلیون دوز واکسن تخصیص یافته و قسط اول آن پرداخت و واردات دارو آغاز شده است.

هرگونه درخواست و اعلام وزارت بهداشت برای پرداخت ارز بابت واردات واکسن تأمین می‌شود. تاکنون بر اساس میزان تقاضا و درخواست برای خرید واکسن از روسیه و چین، ارز لازم تأمین و واردات انجام شده است.

در حال حاضر تخصیص ارز برای واردات با ارز نیمایی براساس دستور رئیس جمهور در اولویت قرار دارد. بنگاه های بزرگ می توانند در انجام مسئولیت هایی اجتماعی با هماهنگی وزارت بهداشت نقش آفرینی کنند.

امروز بانک مرکزی حداقل ۱۰۰میلیون دلار دیگر با نرخ ارز ترجیحی برای این منظور تخصیص داده تا با اعلام وزارت بهداشت، پرداخت کند. این روند تأمین ارز بر مبنای درخواست‌ها تداوم خواهد داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: