کد خبر: ۱۹۳۳۴۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۹ - ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ - 01 April 2021
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ درصد افزایش به ۱۷۱۲ دلار و ۱۵ سنت رسید.

بانکداری ایرانی- قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ درصد افزایش به ۱۷۱۲ دلار و ۱۵ سنت رسید.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که دلار آمریکا اندکی تضعیف شده و سوددهی اوراق قرضه این کشور کاهش داشته است، قیمت طلا امروز اندکی افزایش داشت و از پایین ترین رقم 3 هفته اخیر که در جلسه قبل به ثبت رسیده بود فاصله گرفت. طرح 2 تریلیون دلاری اشتغال زایی بایدن هم در بالا رفتن قیمت طلا موثر بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.26 درصد افزایش به 1712 دلار و 15 سنت رسید. قیمت طلا روز چهارشنبه به پایین ترین رقم از 8 مارس یعنی 1677 دلار و 61 سنت رسیده بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن با 0.08 درصد افت به 1714 دلار و 20 سنت رسید.

جفری هالی تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «رشد قیمت امروز قیمت طلا ناشی از تضعیف ارزش دلار و عدم رشد سود اوراق قرضه پس از انتشار جزئیات بسته سرمایه گذاری های زیرساختی دولت بایدن بوده است.»

ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی که روز چهارشنبه به بالاترین رقم 5 ماه گذشته رسیده بود، امروز کاهش داشت و سبب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

بایدن در دومین ماه حضور خود در کاخ سفید دومین لایحه میلیارد دلاری خود را ارائه کرده که یکی از اهداف آن سرمایه گذاری 621 میلیارد دلاری جهت بازسازی زیرساخت های آمریکاست.

هالی افزود: «خبر ارائه این بسته تاثیر مثبتی بر سوددهی اوراق قرضه نداشته است و همین مسئله به رشد قیمت طلا کمک کرده است.»

برچسب ها: طلا ، ارز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: