کد خبر: ۱۹۲۹۲۹
تاریخ انتشار: ۰۷:۵۵ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - 16 March 2021
«اتکایی امین» به عنوان قدیمی‌ترین بیمه اتکایی کشور در سایه عملکرد و شفافیت مالی خود توانست موافقت هیات پذیرش را برای انتقال به تابلوی اصلی بورس اوراق بهادار تهران به دست آورد.

«اتکایی امین» به عنوان قدیمی‌ترین بیمه اتکایی کشور در سایه عملکرد و شفافیت مالی خود توانست موافقت هیات پذیرش را برای انتقال به تابلوی اصلی بورس اوراق بهادار تهران به دست آورد.


افزایش سرمایه شرکت به ۳۹۰میلیارد تومان، سودآوری در ۱۰ سال گذشته، کیفیت سودآوری و نبود بندهای دارای اثر مالی با اهمیت در صورت‌های مالی بیمه‌اتکایی امین سبب شده است تا شرایط لازم برای انتقال از بازار فرابورس به تابلوی اصلی بورس فراهم شود و هیات پذیرش ضمن ابراز رضایت از عملکرد مالی شفاف، موافقت خود را با این انتقال که فرآیند آن در ابتدای سال ۱۴۰۰ عملیاتی خواهد شد، اعلام کند.

شرکت بیمه اتکایی امین در اواسط بهمن سال ۱۳۹۹ درخواست خود را برای پذیرش در بورس اوراق بهادار تهران ارائه و پس از بررسی شرایط توسط بورس اوراق بهادار تهران، جلسه هیات پذیرش بورس در خصوص بررسی درخواست انتقال شرکت بیمه اتکایی امین (سهامی‌عام) از فرابورس ایران به بورس اوراق بهادار تهران در تاریخ ۱۳ اسفند امسال برگزار شد.

در این جلسه، گزارش مفصلی از نحوه فعالیت، عملکرد و وضعیت مالی شرکت در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۹۹ و پیش‌بینی ۶ ماه اول سال مالی ۱۴۰۰ ارائه و سپس به تمامی سوالات مطروحه از جانب اعضای هیات پذیرش که عموما در خصوص ماهیت شرکت، وضعیت و عملکرد مالی و بندهای گزارش حسابرس برای سال مالی منتهی به۳۱ شهریور ۹۹ بوده به طور کامل پاسخ داده شد. پذیرش اتکایی‌امین در بورس ضمن اینکه به توسعه بازار سرمایه و ارتقای جایگاه آن در اقتصاد ملی کمک می‌کند، گسترش فرهنگ سهامداری و سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مالی را به‌دنبال داشته و در عین حال مزایای متعددی را برای سهامداران خواهد داشت. سهولت در تامین مالی از طریق انتشار سهام و سایر اوراق بهادار، استفاده از معافیت‌های مالیاتی، به‌روزرسانی ارزش واقعی شرکت، کسب وجهه، اعتبار و اعتماد عمومی، افزایش اعتبار داخلی و خارجی و تامین مالی و سهولت در استفاده از تسهیلات بانکی و سایر ابزارهای تامین مالی از جمله دستاوردهایی است که نتایج مثبت آن برای سهامداران این شرکت ایجاد ارزش افزوده خواهد کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: