کد خبر: ۱۹۲۸۵۷
تاریخ انتشار: ۰۷:۵۸ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - 14 March 2021
نشست ارزيابی تدوين نقشه راه بانكداری ديجيتال بانك صنعت و معدن و بررسی ميزان پيشرفت اين بانك با حضور گروه ارزيابی تدوين نقشه راه بانكداری ديجيتال وزارت امور اقتصادی و دارايی برگزار شد.

نشست ارزيابی تدوين نقشه راه بانكداری ديجيتال بانك صنعت و معدن و بررسی ميزان پيشرفت اين بانك با حضور گروه ارزيابی تدوين نقشه راه بانكداری ديجيتال وزارت امور اقتصادی و دارايی برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن، دكتر مهري در اين نشست كه روز گذشته هجدهم اسفندماه و با حضور دكتر كرمانشاه و دكتر لگزايي اعضاي گروه ارزيابي تدوين نقشه راه بانكداري ديجيتال وزارت امور اقتصادي و دارايي و دكتر خورسنديان عضو هيأت مديره و مديران ارشد و دست اندركاران پروژه بانكداري ديجيتال اين بانك برگزار شد، بيان داشت: امروزه بانك ها در راستای برآورده ساختن انتظارات فزاینده مشتریان، گستره محصولات و خدمات خود را در بستر فضاي مجازي گسترش داده‌اند به طوري كه اکوسیستم‌‌هاي حاصل از ایجاد شبکه‌هاي گسترده اطلاعاتي و ارتباطاتي، پايگاه هاي داده و غيره تعریف‌کننده بانكداري دیجیتال در آینده خواهند بود.


وي افزود: برای افزایش موفقیت فعالیت بانك‌ها در این اکوسیستم‌ها لازم است، استراتژی کسب و كار بانك ها تغيير كرده و با تمرکز بر خلق ارزش به صورت متقابل، ایجاد اعتماد و شناخت مشترک و دوسويه بين بانك و مشتري به طراحی و ارائه محصول و يا خدمات بانكي بپردازند.
دكتر مهري يادآور شد: در صنعت بانكداري، استراتژی بانک‌ها در راستای حرکت از مدل سنتی به رویکرد اکوسیستم دیجیتال دچار تغییر اساسی شده و تمرکز آنها به جای محصولات بر مشتریان قرار گرفته است؛ به صورتي كه بانك بايد با تغيير شيوه عمليات خود و ايجاد انعطاف‌پذیری، میزان دسترسی و شفافیت را برای مشتریان افزایش داده و به شریکی قابل اعتماد برای مشتريان تبديل شود که به آنان خدمات شخصی‌سازی‌شده ارائه می‌دهد.


دكتر مهري تصريح كرد: هدف اصلی بانکداری دیجیتال تعامل و پيوستن بانك ها به دیگر سازمان‌ها در راستای بهبود محصولات و خدمات بانكي برای مشتریان به خصوص مشتریان حقوقي می‌باشد به شكلي كه با تجزيه و تحليل اطلاعات رفتاري، ترجيحات و سبك زندگي مشتريان خود و رسيدن به تصوير روشني از نيازهاي آنان، فراتر از نياز و انتظارات آنان ظاهر شود.


مديرعامل بانك صنعت و معدن تأكيد كرد: زماني كه از بانكداري ديجيتال سخن مي گوييم منظور اين است كه با برنامه‌های کاربردی هوشمند بانکی که اجازه انجام تمامی تراکنش‌های مورد نظر از هر دستگاهی به انتخاب مشتری را با دستورالعمل‌های واضح و مکانیسم‌های عاری از خطا می‌دهند، دسترسی به طیف گسترده‌ای از خدمات مانند پس‌انداز، ، دريافت تسهيلات، مشاوره، بيمه، بودجه‌بندی، تجزیه و تحلیل هزینه‌ها و درآمدها، محاسبات سرمایه‌گذاری و غیره را از ابتدا تا انتهاي فرآيند بدون نياز به حضور مشتري ممكن سازيم.


دكتر مهري عنوان داشت: در افق برنامه راهبردي و نقشه استراتژيك بانك تمامي زيرساخت ها و ابعاد تحقق بانكداري ديجيتال در 4 مرحله در حال ظهور، در حال اجرا، پيشرو و پيشتاز مورد بررسي و تدوين قرار گرفته و در نظر داريم تا سال 1404 اين مهم را محقق سازيم البته در سال جاري جهش خوبي در اين زمينه اتفاق افتاد و از 5 محصول و سامانه نوين در مردادماه و از 3 محصول جديد نيز اخيراً با حضور دكتر واعظي رييس دفتر رييس جمهور در اين بانك رونمايي شد.


وي گفت: بانك صنعت و معدن در راستاي استقرار بانكداري ديجيتال و به موازات اين پروژه، حمايت همه جانبه و همكاري مطلوبي با شركت هاي دانش بنيان و فين تك ها را آغاز كرده و در اين خصوص از سال 97 تاكنون 549 فقره تسهيلات به ارزش 24 هزار ميليارد ريال به آنان پرداخت كرده و تفاهم نامه هايي با دانشگاه هاي شريف و اميركبير به امضا رسانده است.


در خلال اين جلسه در خصوص ميزان پيشرفت بانك صنعت و معدن در 34 پروژه اي كه در راستاي بانكداري ديجيتال دارد، بحث و تبادل نظر شد و حاضران به بيان ابهامات خود در زمينه مسايل فني و مالي ، استراتژي منابع انساني و برنامه هاي آموزشي مترتب بر اين پروژه ها پرداختند و مديران و كارشناسان بانك نيز راه حل ها و پاسخ هاي مربوطه را ارائه نمودند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: