کد خبر: ۱۹۲۷۶۳
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۸ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - 11 March 2021
مقام مسئول سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی گفت: با توجه به بارش قابل‌توجه برف و باران باید دستگاه‌های امدادرسان آمادگی لازم را داشته باشند.

بانکداری ایرانی- مقام مسئول سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی گفت: با توجه به بارش قابل‌توجه برف و باران باید دستگاه‌های امدادرسان آمادگی لازم را داشته باشند.

به گزارش تسنیم، صادق ضیائیان با بیان این‌که سامانه بارشی جدید علاوه بر بارش‌های خوب، هوای سردی نیز به‌همراه دارد، اظهار کرد: فردا پنجشنبه 21 اسفند بارش‌ برف از شمال‌غرب آغاز می‌شود، در استان گیلان نیز بارش به‌صورت باران است و روز جمعه و شنبه هفته آینده نیز بارش برف در این مناطق ادامه می‌یابد.

وی بیان کرد: روز جمعه بر شدت و وسعت بارش‌ها افزوده می‌شود و تمام استان‌های واقع در نیمه شمالی کشور شاهد بارش برف و باران خواهند بود؛ بارش برف در ارتفاعات البرز واقع در استان‌های تهران، گیلان و مازندران قابل توجه خواهد بود و نیاز است که دستگاه‌های برف‌روب آمادگی کامل داشته باشند.

وی با اشاره به این‌که بارش برف در خراسان‌شمالی و شمال خراسان رضوی در روز جمعه قابل توجه خواهد بود، افزود: روز جمعه همچنین بارش باران و برف در لرستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد قابل توجه است و دستگاه‌های امدادرسان واقع در مناطق زلزله‌زده استان کهگیلویه و بویراحمد باید تمهیدات لازم و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

وی همچنین از وزش باد بسیار شدیدی در استان‌های فارس، کرمان، یزد و سیستان و بلوچستان در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه خبر داد و گفت: سرعت وزش باد در مناطقی از این استان‌ها به 120 کیلومتر نیز خواهد رسید و به‌احتمال زیاد خسارت‌هایی نیز در پی خواهد داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: