کد خبر: ۱۹۲۷۶۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۳ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - 11 March 2021
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از جلب اعتماد مردم، ارائه آموزش‌های لازم در زمینه فعالیت در بازار سرمایه و بورس، جدی گرفتن بازارگردانی توسط دولت و نیز مدیریت عملکرد حقوقی‌ها در بورس به‌عنوان راهکارهای ۴گانه برای بهبود شرایط بورس یاد کرد.

بانکداری ایرانی- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از جلب اعتماد مردم، ارائه آموزش‌های لازم در زمینه فعالیت در بازار سرمایه و بورس، جدی گرفتن بازارگردانی توسط دولت و نیز مدیریت عملکرد حقوقی‌ها در بورس به‌عنوان راهکارهای ۴گانه برای بهبود شرایط بورس یاد کرد.

به گزارش تسنیم، سید محمدرضا میرتاج‌الدینی با اشاره به اینکه دولت باید راهکارهایی را برای تقویت بازار سرمایه در دستور کار خود قرار دهد، گفت: نخستین رویکرد دولت در تقویت این بازار جلب اعتماد مردم است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ارائه آموزش‌های لازم در زمینه فعالیت در بازار سرمایه و بورس به مردم و سهامداران خُرد قدم بعدی است که باید به‌درستی و با جدیت انجام شود تا افراد مطلع و آگاه به شرایط تمامی سرمایه خود را به این بازار وارد نکنند بلکه تنها مازاد آن را در بورس سرمایه‌گذاری کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس ضمن تأکید بر اینکه بازارگردانی توسط دولت باید جدی گرفته شود، اظهار کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار نباید مدیریت بورس را به کارگزاری‌ها واگذار کند و بورس را رها کند، باید با بازارگردانی اصولی نوسانات بورس را معقول و منطقی پیش ببرند، نه اینکه این بازار را دچار یک رشد حبابی یا نزول بدون دلیل و خسارت‌بار کنند.

به گزارش خانه ملت، میرتاج‌الدینی در ادامه تأکید کرد: راهکار دیگر برای مدیریت بازار سرمایه، مدیریت عملکرد حقوقی‌ها در بورس است، یعنی نباید آنها هر زمان که خواستند به بورس وارد شوند و سهامی را بخرند و هر وقت هم که نخواستند، با افزایش قیمت سهام خود را بفروشند و بازار را دچار مشکل کنند. دولت باید از بروز حرکت‌های عامدانه و هیجانی که بورس را به‌هم می‌ریزد، جلوگیری کند و برای سهام مردم یک حافظ باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: