کد خبر: ۱۹۲۲۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۲ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - 27 February 2021
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با پیشنهاد اخذ مالیات از تراکنش های بانکی بالای ۱۰ میلیون تومان مخالفت کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با پیشنهاد اخذ مالیات از تراکنش های بانکی بالای ۱۰ میلیون تومان مخالفت کردند.

 نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، با پیشنهاد ابراهیم رضایی مبنی بر اخذ مالیات از تراکنش های بانکی بالای ۱۰ میلیون تومان مخالفت کردند.

این نماینده در توضیح پیشنهاد خود، گفت: پیشنهاد بنده این است که از تراکنش های بانکی بین ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان، ۱۰ هزار تومان مالیات و از تراکنش های بین ۱۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان ۵۰ هزار تومان مالیات اخذ شود.

وی بیان کرد: هدف از این پیشنهاد، اصلاح نظام مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی و پولشویی است.

سید مهدی طغیانی در موافقت با این پیشنهاد، اظهار داشت: مبالغ مالیاتی پیش بینی شده در این پیشنهاد بسیار ناچیز است و فشاری بر اقشار پر درآمد جامعه وارد نمی کند. تراکنش های بالاتر از ۱۰ میلیون تومان مشمول مالیات می شود که مبلغ آن نیز ناچیز است.

همچنین مجتبی یوسفی در مخالفت با این پیشنهاد، گفت: این اقدام، امنیت سرمایه‌گذاری در بانک‌ها را کاهش می دهد و باعث می شود که مردم پول خود را از بانک ها بیرون بیاورند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: