کد خبر: ۱۹۲۱۸۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۹ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - 25 February 2021
وزیر راه با اشاره به این‌که آزادراه غدیر بخش بزرگی از جاده ابریشم آزادراهی کشور است از قرارگاه خاتم‌الانبیاء برای ساخت اَبرپروژه آزادراهی قدردانی کرد.

بانکداری ایرانی- وزیر راه با اشاره به این‌که آزادراه غدیر بخش بزرگی از جاده ابریشم آزادراهی کشور است از قرارگاه خاتم‌الانبیاء برای ساخت اَبرپروژه آزادراهی قدردانی کرد.

به گزارش تسنیم، محمد اسلامی امروز در آیین افتتاح آزادراه غدیر (کنارگذر جنوبی تهران) اظهار کرد: امروز هدیه بزرگی به ملت ایران داده می شود؛ یک سرمایه گذاری که از فکر و اندیشه تا طراحی و ساخت آن در یک دولت صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه پروژه های عمرانی زمانمند می شوند و دولت های بعدی وارث افتتاح آن خواهند بود،افزود: آزادراه غدیر که عملیات اجرایی آن با سرمایه‌گذاری حدود هفت هزار میلیارد تومان در اسفند 94 آغاز شد تماما در طول یک دولت -دولت اول و دوم روحانی- انجام شده است.

وی بیان کرد: این آزادراه سالانه 20 درصد پیشرفت داشته است که رکوردی در انجام پروژه‌های زیرساختی و یک رکورد در تاریخ وزارت راه و شهرسازی به شمار می رود.

وزیر راه و شهرسازی با قدردانی از تمام طراحان، مهندسان، سازندگان، کارگران، تکنسین‌ها و اپراتورهای فعال در این ابرپروژه گفت: به طور روزانه سه هزار نفر در طول 5 سال اکثرا به صورت دو شیفت در این پروژه کار کردند تا این پروژه آماده بهره‌برداری شود.

وی افزود: این آزادراه که کنارگذر جنوبی البرز و تهران قلمداد می‌شود، بخش مهمی از جاده ابریشم آزادراهی کشور است که شرق و غرب کشور را طی می کند و نقطه تبادلی پنجگانه دارد که با کریدورهای شمال و جنوب اتصالات را برقرار می کند و پیرامون این آزادراه بر اساس طراحی های صورت گرفته تیرپارک‌ها و پارک‌های لجستیک شکل خواهد گرفت که بار سنگینی از حجم فعالیت و آمد و شد در جنوب شرق، جنوب غرب و جنوب تهران را به آن سوی این آزادراه منتقل می‌کند که تهران از این بابت نفس خواهد کشید.

برچسب ها: وزیرراه ، راه ابریشم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: