کد خبر: ۱۹۱۸۱۳
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۳ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - 16 February 2021
مدیرعامل بانک اقتصادنوین اولویت راهبردی این بانک در سال ۱۳۹۹ را حمایت از صنایع پیشران، در راستای تحقق شعار «جهش تولید» دانست.

مدیرعامل بانک اقتصادنوین اولویت راهبردی این بانک در سال ۱۳۹۹ را حمایت از صنایع پیشران، در راستای تحقق شعار «جهش تولید» دانست.

علیرضا بلگوری با اشاره به عزم این بانک برای نقش‌آفرینی در توسعه اقتصادی کشور، افزود: بانک اقتصادنوین امسال تلاش کرد با تامین مالی پروژه‌ها و طرح‌های ملی و راهبردی رسالت و وظیفه ذاتی خود را اثبات کند.


وی تسهیلات پرداختی توسط این بانک به بخش‌های مختلف تولیدی و صنعتی تا پایان دی ۹۹ را ۵۸۰ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با توجه به هدف اصلی و راهبردی بانک در سال‌جاری اغلب صنایع کشور را تامین مالی کردیم، اما دو صنعت پتروشیمی و خودروسازی در صدر توجه این بانک قرار داشتند.

مدیرعامل بانک اقتصادنوین صنعت پتروشیمی را از جمله صنایع استراتژیک، پیشران، ارزآور و فقرزدا دانست و گفت: نقش مهم صنعت پتروشیمی در خنثی‌سازی تحریم‌ها، اشتغال‌زایی، محرومیت‌زدایی و جلوگیری از خام فروشی که همواره مورد تاکید بوده است، ما را بر آن داشت تا با شناخت بیشتر این صنعت و زنجیره خلق ارزش در آن بتوانیم راهکارهای موثری برای تامین مالی این صنعت ارائه کنیم و در همین راستا این صنعت با ۲۰۰ هزار میلیارد ریال بیشترین سهم در تسهیلات پرداختی این بانک را به خود اختصاص داده است.

بلگوری همچنین صنعت خودرو را دومین صنعت مورد توجه بانک اقتصادنوین اعلام کرد و افزود: هم‌اکنون در خودروسازی به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم یک‌میلیون نفر مشغول به کارند که تامین مالی این صنعت به تداوم اشتغال در کشور کمک می‌کند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: