کد خبر: ۱۹۱۷۰۵
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۰ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - 14 February 2021
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: کمیسیون اقتصادی هیئت دولت پیشنهاد وزارت راه برای افزایش ۲ برابری سقف وام مشارکت مدنی در بافت‌های فرسوده را تصویب کرد.

 بانکداری ایرانی- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: کمیسیون اقتصادی هیئت دولت پیشنهاد وزارت راه برای افزایش ۲ برابری سقف وام مشارکت مدنی در بافت‌های فرسوده را تصویب کرد.

به گزارش تسنیم، امیرمحمود غفاری معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: پیشنهاد وزارت راه برای اصلاح میزان سقف تسهیلات مشارکت مدنی دوره ساخت و ودیعه اسکان موقت در اراضی مشمول ماده (17) آیین‌نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار در جلسه مورخ 20 بهمن 99 در کمیسیون اقتصادی هیأت دولت تصویب شد.

وی افزود: بر اساس این پیشنهاد و در صورت تایید نهایی دولت سقف تسهیلات مشارکت مدنی دوره ساخت در کلان‌شهرها از رقم 500 میلیون ریال به رقم 1200میلیون ریال و ودیعه اسکان موقت در اراضی مشمول در کلان‌شهرها از 200 میلیون ریال به 400 میلیون ریال افزایش پیدا می‌کند.

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه بیان کرد: برای سایر شهرها نیز سقف تسهیلات مشارکت مدنی دوره ساخت به رقم 800 میلیون ریال و ودیعه اسکان موقت در اراضی مشمول به 300 میلیون ریال افزایش یافت.

غفاری با اشاره به اینکه یکی از نقاط اصلی هدف شرکت بازآفرینی شهری در نوسازی بافت‌های میانی و سکونتگاه‌های غیررسمی مناطق کمتر برخوردار مرزی است، توضیح داد: بر اساس این مصوبه وزارت راه و شهرسازی مجاز شد نسبت به پرداخت تسهیلات ساخت به متقاضیان نوسازی در مناطق مذکور با کارمزد حداقل 4 درصد از طریق انعقاد عاملیت با بانک‌ها و مؤسسات عامل دارای مجوز از بانک مرکزی اقدام کند. اجرایی شدن این تصمیم منوط به تصویب نهایی هیأت وزیران است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: