کد خبر: ۱۹۱۶۶۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۱ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - 13 February 2021
مرکز ملی آمار بریتانیا (ONS) اعلام کرد که اقتصاد انگلیس در سال ۲۰۲۰ پس از یک سری تعطیلی های گسترده برای مهار ویروس کرونا بیشترین انقباض ثبت شده در تاریخ خود را تجربه کرد و دچار یک رکود بی سابقه شد.

 بانکداری ایرانی - مرکز ملی آمار بریتانیا (ONS) اعلام کرد که اقتصاد انگلیس در سال ۲۰۲۰ پس از یک سری تعطیلی های گسترده برای مهار ویروس کرونا بیشترین انقباض ثبت شده در تاریخ خود را تجربه کرد و دچار یک رکود بی سابقه شد.

به گزارش تسنیم به نقل از راشاتودی، اقتصاد انگلیس در سال 2020 پس از یک سری تعطیلی های گسترده برای مهار ویروس کرونا بیشترین انقباض ثبت شده در تاریخ خود را تجربه کرد و دچار یک رکود بی سابقه شد.

بر اساس اطلاعات جدیدی که مرکز ملی آمار بریتانیا(ONS) روز جمعه اعلام کرد ، تولید ناخالص داخلی این کشور در سال گذشته 9.9 درصد کاهش یافته است.

این کاهش سالانه ناشی از یک رکود اقتصادی در ابتدای سال بود که در پی شروع بحران ویروس کرونا و بیماری کووید_19 از ماه های فوریه و مارس صورت گرفت.

داده های این مرکز همچنین نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه سوم شروع به بازگشت کرد، اما 7.8 درصد کمتر از پایان سال 2019 بود.

در سه ماهه پایانی سال 2020، علی رغم یک سری تعطیلی ها و محدودیت های کرونایی دیگر در سراسر این کشور، اقتصاد تقریباً یک درصد رشد داشت.

عملکرد تقریباً بدون رشد اقتصادی انگلیس در پایان این سال پس از رشد 16 درصدی از ژوئیه تا سپتامبر حاصل شد. این رشد در حالی رخ داد که اقتصاد انگلیس از شدیدترین سقوط خود طی 300 سال گذشته بهبود یافته بود.

طبق اعلام مرکز ملی آمار بریتانیا، تولید ناخالص داخلی این کشور در ماه دسامبر 1.2 درصد نسبت به ماه قبل از آن رشد کرد که کمی بهتر پیش بینی ها بود.

برچسب ها: اقتصاد ، انگلیس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: