کد خبر: ۱۹۱۶۶۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۵ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - 13 February 2021
با پذیرش کنتور برق ۴ شرکت در بازار اصلی بورس کالا ایران، معاملات به روش مناقصه در گام آخر قرار گرفت.

 بانکداری ایرانی - با پذیرش کنتور برق ۴ شرکت در بازار اصلی بورس کالا ایران، معاملات به روش مناقصه در گام آخر قرار گرفت.

به گزارش تسنیم، مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه‌های جداگانه از پذیرش کالای کنتور برق شرکت های الکترونیک افزار آزما، توس فیوز، صنایع سنجش انرژی بهینه سازان توس و طرح های صنعتی راد نیروی کرمان در بازار اصلی این بورس خبر داد.

براساس این اطلاعیه‌ها، پذیرش کنتور برق شرکت های الکترونیک افزار آزما، توس فیوز، صنایع سنجش انرژی بهینه سازان توس و طرح های صنعتی راد نیروی کرمان پس از بررسی مدارک و مستندات در یکصد و نهمین جلسه هیئت پذیرش کالا و اوراق بهادار مبتنی بر کالا در بازار اصلی بورس کالای ایران مورد تصویب قرار گرفت.

شایان ذکر است، پیش‌تر مدیریت مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالای ایران از راه اندازی معاملات به روش مناقصه در آینده نزدیک خبر داده و اعلام کرده بود: با مذاکرات انجام شده، مقرر شده است شرکت توانیر که شرکت های توزیع برق های منطقه ای زیر مجموعه آن بوده و برای زیرساخت های توزیع برق خریدهای کالایی انجام می دهند در اولین گام و به صورت پایلوت خرید کنتور برق را در قالب معاملات مناقصه وارد بورس کالا نماید که در کنار کنتور، مسیر مناقصات اقلام دیگری مانند کابل، ترانسفورماتور، پایه ها و دکل های برق برای انجام معاملات، باز خواهد شد.

تا پیش از این، شرکت های برق منطقه ای برای تامین اقلامی نظیر کنتور در قالب مناقصات، از طریق درج آگهی در روزنامه ها و دریافت پاکت های پیشنهادات از سوی شرکت های کنتورساز، اقدام کرده و در نهایت پس از بازگشایی پاکت ها، برنده مناقصه را اعلام می کردند اما شرکت توانیر برای استفاده از یک روش مدرن تر و بهره مندی از حراج الکترونیک به جای روش سنتی پاکتی، پیشنهاد داد معاملات و مناقصه های کنتور در بورس کالا انجام شود.

در اولین گام باید کنتور شرکت های کنتورساز در بورس کالا پذیرش شود که در دو هفته گذشته چهار شرکت کنتورساز تقاضای پذیرش محصول خود را برای معامله در بورس ارائه دادند که پس از مطرح شدن در هیات پذیرش، کنتور این چهار شرکت در بورس کالا پذیرش مورد پذیرش قرار گرفت. در کنار پذیرش کالا، مناقصه گذار و کسانی که تمایل به حضور در مناقصات را دارند باید کد بورس کالا دریافت کنند که برخی شرکت های توزیع برق منطقه ای که پیش از این در بورس کالا معاملاتی را انجام داده بودند، این کد را داشته و برخی در فرآیند دریافت و اخذ کد قرار گرفته اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: