کد خبر: ۱۹۱۴۹۶
تاریخ انتشار: ۰۱:۳۱ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - 08 February 2021
سامان منتظری / مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه

با توجه به نمودار شاخص بانک در تایم‌فریم روزانه، شاخص این صنعت از آذر ۹۷ تا فروردین ۹۹ در یک کانال صعودی قرار داشت تا بالاخره توانست در فروردین ۹۹ از سقف این کانال صعودی عبور کند که در همان زمان سیگنال خرید در این صنعت صادر و روند صعودی آغاز شد.


این روند تا ۱۹ مرداد ۹۹ ادامه داشت و با رسیدن شاخص این صنعت به مقاومت ۱۱هزار واحد، روند صعودی آن متوقف و وارد اصلاح سنگینی شد. در حال حاضر شاخص این گروه به محدوده حمایتی مهم ۶۴۰۰ تا ۷هزار واحد رسیده است. همان‌طور که مشاهده می‌کنید ۲ بار قبلی با رسیدن به این محدوده روند صعودی کوتاه‌مدتی را آغاز کرده است. در صورت برگشت شاخص به این محدوده، محدوده مقاومتی ۷۶۵۰ تا ۷۸۰۰ واحد پیش روی حرکت صعودی خواهد بود.

بانک ملت با نماد وبملت
پس از رسیدن قیمت به مقاومت ۶۸۰ تومان قیمت وارد اصلاح شد. در حال حاضر بانک ملت به محدوده حمایتی ۳۴۰ و ۳۸۰ رسیده و انتظار برگشت و شروع روند صعودی کوتاه‌مدت از همین محدوده انتظار می‌رود. دو مقاومت مهم ۴۴۰ و ۵۱۰ تومان پیش روی حرکت صعودی این سهم خواهد بود.

بانک صادرات با نماد وبصادر
قیمت با برخورد به مقاومت مهم ۵۱۰ تومان وارد اصلاح در قالب موج ۴ شد و همچنان به اصلاح خود ادامه می‌دهد و روند صعودی شکل نگرفته است. در حال حاضر قیمت در محدوده حمایتی مهم ۲۲۰ تا ۲۶۰ تومان قرار دارد و تا زمانی که موفق به شکست خط روند نزولی خود و مقاومت ۲۹۰ تومان نشده، روند صعودی آغاز نخواهد شد. رعایت حد ضرر تثبیت زیر ۲۲۰ تومان توصیه می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: