کد خبر: ۱۹۱۴۶۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۸ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - 07 February 2021
مدیرکل دفتر اروپا و آمریکا سازمان توسعه تجارت ایران گفت: براساس رایزنی های دیپلماتیک و نشست‌های متعدد، تردد ناوگان حمل و نقل کشورمان به کشور گرجستان از سرگرفته شد.

بانکداری ایرانی - مدیرکل دفتر اروپا و آمریکا سازمان توسعه تجارت ایران گفت: براساس رایزنی های دیپلماتیک و نشست‌های متعدد، تردد ناوگان حمل و نقل کشورمان به کشور گرجستان از سرگرفته شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان توسعه تجارت ایران، «بهروز الفت» افزود: بنابراعمال محدودیت برای ورود کالاهای ایرانی به کشور گرجستان در ماه‌های اخیر، رایزنی‌های دیپلماتیک با این کشور آغاز شد و سرانجام پس از توافق حاصله در نشست مسوولان حمل و نقل جاده‌ای ایران و گرجستان ممنوعیت تردد ناوگان حمل و نقل جاده‌ای بین دو کشور کشور رفع شد.

وی افزود: بر اساس اعلام وزارت امور خارجه ایران به نقل از مقام‌های گرجستانی ورود چهار محصول ایرانی سیمان، کلینکر، میلگرد و قیر به کشور گرجستان تا اطلاع ثانوی ممنوع است و مبادی گمرکی گرجستان از ورود این کالاها جلوگیری خواهد کرد.

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکا سازمان توسعه تجارت ایران خاطرنشان کرد: کالاهای صادراتی ایرانی به گرجستان همواره از کیفیت و قیمت مناسبی برخوردار بوده و در سال‌های گذشته صادرات به این کشور رشد خوبی داشت.

وی تصریح کرد: تراز تجاری دو کشور به نفع ایران مثبت بوده، اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، مسدود شدن مرزها و تحریم‌های غرب، صادرات به این کشور کاهش داشته است.

به گزارش ایرنا، صادرات ایران به گرجستان در ۹ ماهه امسال، ۳۱ میلیون دلار و واردات در همین مدت ۵۷ میلیون دلار بود.

بیشترین اقلام صادراتی ایران به گرجستان فلزات (میله‌های آهنی و فولادی)، مصالح ساختمانی (سنگ)، محصولات پتروشیمی و محصولات کشاورزی و مهم‌ترین اقلام وارداتی از این کشور روغن‌های نفتی، چوب، گوشت و فروسیلیکو منگنز بود.

برچسب ها: حمل ونقل ، گرجستان ، تجارت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: