کد خبر: ۱۹۱۰۷۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۴ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - 01 February 2021
بیش از ۱۰ میلیون و ۵۹۱ هزار آمریکایی در حال حاضر بیکار هستند.

بانکداری ایرانی- بیش از ۱۰ میلیون و ۵۹۱ هزار آمریکایی در حال حاضر بیکار هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان درآمدهای مالیاتی دولت این کشور تا پایان ماه ژانویه به سه تریلیون و ۴۵۸ میلیارد و ۶۰۳ میلیون دلار رسیده است. میزان درآمد مالیاتی از هر شهروند آمریکایی تا پایان این ماه ۱۰ هزار و ۴۵۶ دلار اندازه گیری شده است. از طرف دیگر میزان مالیات بر درآمد دولت آمریکا تا پایان ماه ژانویه به یک تریلیون و ۶۱۹ میلیارد و ۸۳۶ میلیون دلار رسیده است. این میزان درآمد برای مالیات ها بر درآمد شرکت های آمریکایی ۲۱۳ میلیارد و ۳۵۴ میلیون دلار بوده است.

در ماه ژانویه، بدهی ایالت های آمریکا یک تریلیون و ۲۲۶ میلیارد و ۵۸۴ میلیون دلار و سهم هر شهروند آمریکایی از بدهی های دولت این کشور معادل ۳۷۰۸ دلار بوده است. حجم تولید ناخالص داخلی آمریکا در بازه ۱۲ ماهه منتهی به ژانویه به ۲۱ تریلیون و ۳۰۳ میلیارد و ۳۰۷ میلیون دلار رسیده که بدین ترتیب، آمریکا جایگاه خود را به عنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان حفظ کرده است.

جمعیت آمریکا در حال حاضر بیش از ۳۳۰ میلیون ۹۰۱ هزار نفر است که از این تعداد، ۱۴۹ میلیون و ۹۷۹ هزار نفر در بازار کار مشارکت داشته اند. شمار جمعیت بیکاران آمریکایی تا پایان این ماه معادل ۱۰ میلیون و ۵۹۱ هزار نفر بوده است.

سهم بخش خصوصی از اشتغال کل، ۱۱۸ میلیون و ۱۵۵ هزار شغل و بخش دولتی ۲۳ میلیون و ۸۴۰ هزار شغل بوده است. هم چنین هشت میلیون و ۶۶۵ هزار آمریکایی نیز خوداشتغال بوده اند.

از بین کل شاغلین آمریکایی، ۱۲۳ میلیون و ۷۱۳ هزار نفر به صورت تمام وقت و ۲۶ میلیون و ۱۲۲ هزار نفربه صورت پاره وقت مشغول به کار بوده اند.

تا پایان ماه ژانویه متوسط قیمت خانه در آمریکا ۳۲۶ هزار و ۸۸۶ دلار و متوسط درآمد سالانه ۳۵ هزار و ۳۱۹ دلار بوده است.

در شرایطی که تا پایان این ماه ۳۵ میلیون و ۸۶۹ هزار آمریکایی در فقر زندگی می‌کرده اند، ۱۸ میلیون و ۴۳۶ هزار نفر یک میلیون دلار یا بیشتر ثروت داشته اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: