کد خبر: ۱۹۰۳۹۵
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۰ - ۲۷ دی ۱۳۹۹ - 16 January 2021
هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (شنبه) با کاهش ۴۰۰ هزار تومانی نسبت به روزپنجشنبه گذشته ۱۰ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان معامله شد.

بانکداری ایرانی- هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (شنبه) با کاهش ۴۰۰ هزار تومانی نسبت به روزپنجشنبه گذشته ۱۰ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان معامله شد.

گزارش ایرنا، ساعت ۱۳ و ۵۰ دقیقه امروز (۲۷ دیماه) ارزش سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۱۰ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان رسید، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین نیم‌سکه بهار آزادی پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی هم در برابر دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۹هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای چهار میلیون و ۳۷۵ هزارتومان رسید.

انس جهانی طلا نیز امروز یک‌هزار و ۸۲۹ دلار و ۱۱ سنت فروخته شد.

به گزارش ایرنا، بررسی‌ها نشان می‌دهد، هفته‌های گذشته قیمت سکه و طلا متاثر از بازار ارز روند کاهشی داشت و سیر نزولی قیمت ارز روی بازار طلا موثر بود.

همچنین کاهش نرخ انس جهانی طلا نیز باعث افت قیمت طلا و سکه شده و کارشناسان افت بیشتر انس جهانی طلا در هفته‌های آینده را پیش‌بینی کرده‌اند. کاهش ریسک‌های بین‌المللی پس از پذیرش شکست دونالد ترامپ و معرفی جو بایدن به عنوان رییس‌جمهوری قانونی آینده آمریکا نیز بر این روند تاثیرگذار بوده است.

علاوه براین انتظار می‌رود با آغاز توزیع واکسن کرونا و بهبود شرایط اقتصادی در ماه‌های آینده، میزان استقبال از طلا به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری کاهش یابد.

برچسب ها: سکه ، طلا ، ارز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: