کد خبر: ۱۸۹۹۹۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵ - ۱۶ دی ۱۳۹۹ - 05 January 2021
کارخانه تولید پودر میکرونیزه بنتونیت جاهد در خراسان جنوبی با تسهیلات بانک توسعه تعاون به بهره‌برداری می‌رسد.

کارخانه تولید پودر میکرونیزه بنتونیت جاهد در خراسان جنوبی با تسهیلات بانک توسعه تعاون به بهره‌برداری می‌رسد.

بانک توسعه تعاون برای طرح احداث کارخانه تولید پودر میکرونیزه بنتونیت در منطقه مجاز صنعتی سرایان با ظرفیت تولید سالانه ۳۰ هزار تن، ۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات طرح ملی حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری سرمایه‌گذاری کرده است.

رضا ملائی، مدیر شعب استان خراسان جنوبی، از بهره‌برداری کارخانه تولید پودر میکرونیزه بنتونیت جاهد در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این کارخانه هم‌اکنون در مرحله تولید آزمایشی است.

وی خاطرنشان کرد: از مزایای ایجاد این طرح علاوه بر میزان اشتغال‌زایی آن می‌توان به کاربرد محصول در صنایع مختلفی ازجمله تولید فولاد، خوراک دام و طیور، کاشی و سرامیک، مصارف درمانی و چاه‌های ازت و حذف خام‌فروشی، با توجه به وجود منابع غنی و معادن در منطقه اشاره کرد.

ملائی در خصوص مشارکت در احداث کارخانه تولید پودر میکرونیزه بنتونیت کوه سنگ یاقوت نیز، با اشاره به ظرفیت ۵۰ هزار تنی تولید این کارخانه افزود: برای احداث کارخانه کوه سنگ یاقوت در نزدیکی معادن سه قلعه، ۳۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات طرح ملی حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری با عاملیت بانک توسعه تعاون سرمایه‌گذاری شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: