کد خبر: ۱۸۹۹۳۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۲ - ۱۴ دی ۱۳۹۹ - 03 January 2021
اخرین وضعیت بیمه دی از زبان مدیرعامل
مدیرعامل شرکت بیمه دی گفت : طلب فعلی این شرکت از محل قرارداد بیمه تکمیل درمان ایثارگران ۱۶۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و ارزش روز منابع سرمایه گذاری این شرکت را 1700 میلیارد تومان برآورد کرد.

از سرمایه گذاری 1700 میلیارد تومانی تا طلب  ۱۶۰۰ میلیارد تومانی از بنیاد شهید+ فیلممدیرعامل شرکت بیمه دی گفت : طلب فعلی این شرکت از محل قرارداد بیمه تکمیل درمان ایثارگران ۱۶۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و ارزش روز منابع سرمایه گذاری این شرکت را 1700 میلیارد تومان برآورد کرد.

به گزارش بانکداری ایرانی ،"محمدرضا کشاورز"، در نشست خبری که امروز با حضورخبرنگاران برگزار شد، با اشاره به انتخاب شرکت بیمه دی برای چهارمین سال متوالی درمناقصه بیمه درمانی ایثارگران،گفت: در حال حاضر یک میلیون و 670 هزار نفر در این قرارداد تحت پوشش بیمه دی هستند.

وی،یکی از دغدغه‌های اساسی قرارداد بیمه درمانی ایثارگران را تامین منابع مالی آن عنوان کرد و توضیح داد: در 4 سال گذشته که بیمه دی این قرارداد را اجرایی کرده گاهی دچار وقفه‌هایی در تامین منابع مالی این قرارداد شده زیرا در اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری طلب بیمه دی به رقم بالایی رسیده بود.

کشاورز، افزود: درحال حاضر قسمت زیادی ازطلب شرکت بیمه دی از قرارداد درمانی ایثارگران در قالب اسناد خزانه و بخشی به صورت نقد دریافت شده، به‌گونه ای که حق بیمه قرارداد سال اول، دوم و 7 ماه از قرارداد سال سوم کاملا تسویه شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت بیمه دی، حق بیمه قرارداد بیمه درمانی ایثارگران در سال جاری به غیر از افزوده شدن مالیات برارزش افزوده افزایشی نداشته و در حال حاضر رقم حق بیمه این قرارداد ماهانه 290 میلیارد تومان است.

کشاورزگفت: درحال حاضر پرداخت خسارت بیمه تکمیل درمان به خانواده های ایثارگری کاملا بروز است و حدود 80 درصد از جامعه ایثارگری کشور خدمات خود را از مراکز تحت قرارداد دریافت می‌کنند و 20 درصد به مراکز درمانی غیر طرف قراداد مراجعه دارند.

وی، عنوان کرد: سال گذشته در بخش اتکایی اجباری، اتکایی اختیاری و قرارداد درمان ایثارگران با شرایطی خاص نزد بیمه مرکزی بود وامسال هم سه شرکت صنعت بیمه برای پذیرش اتکایی قرارداد درمانی ایثارگران ابراز تمایل کرده‌اند.

 

مدیرعامل شرکت بیمه دی،یکی از شاخص‌های مهم شرکت‌های بیمه را روند ضریب خسارت دانست و افزود: با مدیریت ریسک و مدیریت و کنترل خسارت در سال 98 ضریب خسارت کلی شرکت 67 درصد بوده و در سال جاری هم این روند کاهشی است.

کشاورز، بیان‌کرد: بیمه دی فعالیت سرمایه‌گذاری های خود را به صورت تخصصی توسط یکی از شرکت‌های زیر مجموعه خود انجام می‌دهد و در 6 ماهه 306 میلیارد تومان سوداوری ناشی از فعالیت‌های سرمایه گذاری این شرکت جدای از 919 میلیارد تومان سود سرمایه گذاری بوده است.

مدیرعامل شرکت بیمه دی، ارزش روز منابع سرمایه گذاری این شرکت را 1700 میلیارد تومان عنوان کرد.

کشاورز، خرید دارایی‌های ثابت را ازجمله اقدامات مهم سالهای اخیر شرکت بیمه دی دانست و گفت: در زمان شروع مدیریت خود در این شرکت 7 شعبه ملکی وجود داشت که اکنون این عددبه 42 ملک رسیده و حتی بخشی از افزایش سرمایه شرکت از همین محل تجدید ارزیابی‌ها شکل می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت بیمه دی، بیان کرد: استارت‌آپها سبب افزایش ضریب نفوذ بیمه می‌شوند زیرا باعث افزایش رقابت، فرهنگ بیمه، خلق بازارهای نوین و کاهش هزینه های عملیاتی می شوند.

کشاورز در ادامه اظهار کرد: بیمه دی در سال گذشته به لحاظ رتبه بهره وری در کل عوامل که یکی از شاخص های مهم بنگاه های اقتصادی است توانست بین موسسات بیمه ای کشور رتبه اول را کسب نماید.


مدیرعامل بیمه دی همچنین بیمه دی را یکی از شرکت های موفق صنعت در عرصه سرمایه گذاری دانست و تصریح کرد: بیمه دی به طور تخصصی در بخش سرمایه گذاری فعالیت می کند به طوری که شرکت سرمایه گذاری دستاورد دی و صندوق سرمایه گذاری گنجینه الماس دی در آمار و ارقام جدید عملکرد خود توانسته اند سود مطلوبی را به سبد سود بیمه دی سرازیر نمایند.


وی همچنین اعلام کرد، مرحله اول افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی های ثابت شرکت است، که در ماه آتی نهایی می شود و پیش بینی می کنیم سرمایه اولیه ٢٥٠ میلیاردی شرکت در این فاز حداقل تا ١٠٠٪؜ افزایش یافته و در مرحله دوم افزایش سرمایه نیز که از محل سودآوری شرکت در سال گذشته و به وسیله آورده نقدی انجام خواهد گرفت، این افزایش را به حداقل ٢٠٠٪؜ برساند که این فاز نیز در حال طی تشریفات قانونی است.

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: