کد خبر: ۱۸۹۷۳۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۰ - ۰۹ دی ۱۳۹۹ - 29 December 2020
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه اجباری برای متقاضیان اولیه مسکن مهر برای خرید عرصه وجود ندارد گفت: متقاضیانی ثبت نامی مسکن ملی پردیس آماده پرداخت مرحله دوم آورده به مبلغ ۴۰ میلیون تومان باشند.

بانکداری ایرانی- مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه اجباری برای متقاضیان اولیه مسکن مهر برای خرید عرصه وجود ندارد گفت: متقاضیانی ثبت نامی مسکن ملی پردیس آماده پرداخت مرحله دوم آورده به مبلغ ۴۰ میلیون تومان باشند.

سید مهدی هدایت در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: پروژه اقدام ملی مسکن در شهر جدید پردیس پیشرفت مناسبی را طی می کند. پیمانکاران انتخاب شده، محوطه سازی صورت گرفته و هم اکنون در مرحله فوندانسیون قرار دارد. لذا برای ادامه کار لازم است تا متقاضیان قسط دوم آورده خود را واریز کنند تا کارها دچار وقفه نشود.

وی افزود: در مرحله اول ۴۰ میلیون تومان واریز شد و در این مرحله نیز ۴۰ میلیون تومان از سوی متقاضیان پرداخت می شود. این مربوط به ۳۰۰۰ متقاضی است که از طریق ثبت نام وارد پروژه شده اند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه در این شهر حدود ۱۴ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن احداث خواهد شد گفت: حدود ۱۱ هزار واحد از این تعداد مربوط به واگذاری زمین به شرط ساخت به تعاونیهای مسکن است که افراد واجد شرایط طرح اقدام ملی، عضو آن هستند. در این بخش کارهای آماده سازی را زمین انجام داده ایم و ساخت بر عهده خود مردم و تعاونی ها است.

هدایت تصریح کرد: نزدیک به ۳۰۰۰ واحد هم ما در بخش ثبت نامی داریم که به لطف خدا در این بخش نیز کارها خوب پیش می رود.

خرید عرصه برای متقاضیان اولیه اجباری نیست

وی در پاسخ به این سوال که آیا خرید عرصه برای متقاضیان مسکن مهر اجباری شده است گفت: خرید عرصه برای متقاضیان اول مسکن مهر اجباری نیست.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اعلام این خبر که در ماه جاری عملیات اجرایی تصفیه خانه شماره ۲ پردیس با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهور آغاز خواهد شد گفت: همچنین دو پروژه تاسیسات پمپاژ فاضلاب، تعداد زیادی خط انتقال آب و فاضلاب و چند مخزن آب در فازهای ۵، ۹ و ۱۱ افتتاح می شود.

هدایت همچنین درباره آخرین وضعیت مترو تهران ـ پردیس اظهار کرد: مترو پردیس در کمیته فرعی کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شد و هم اکنون در مرحله طرح در کمیسیون اصلی اقتصاد دولت است. به محض اینکه مصوبه دولت را بگیریم سریعا عملیات اجرایی را آغاز خواهیم کرد.

افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی در اسفندماه

وی گفت: حدود ۱۰ هزار واحد مسکن مهر در اسفندماه افتتاح می شود که مجموع افتتاحات واحدهای مسکونی در پردیس به ۷۰ هزار واحد می رسد.

مسکن ملی در یک نگاه

شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهور کلنگ زنی شد. برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که در دور اول نام نویسی ۱.۶ میلیون نفر از طریق سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. اولین واحدها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله اول به پایان رسیده است. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، پایان مهر ماه اعلام شده بود که تا پنجم دی ماه تمدید شد و هم اکنون فرصت به پایان رسیده است. ثبت نام دور جدید به زودی اعلام خواهد شد.

برچسب ها: مسکن مهر ، مسکن ملی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: