کد خبر: ۱۸۹۲۴۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۷ - ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - 17 December 2020
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا گفت:ایستگاه برج میلاد با توجه به قرارگرفتن در مجاورت بیمارستان میلاد و مجموعه تفریحی- گردشگری برج میلاد توانسته عامل مهمی در توزیع عادلانه امکانات است.

بانکداری ایرانی - به گزارش مهر به نقل از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)، سردار سرتیپ دوم پاسدار سعید محمد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) ضمن اعلام خبر افتتاح ایستگاه برج میلاد در مسیر خط ۷ متروی تهران، گفت: این ایستگاه در محدوده بزرگراه شهید همت و شهید حکیم در شمال غرب تهران واقع شده است و با ۳ ورودی مجزا، وظیفه خدمت‌رسانی مستقیم به ۳ مرکز مهم شهر تهران شامل برج میلاد، بیمارستان میلاد و دانشگاه علوم پزشکی ایران را بر عهده دارد.

وی با تشکر از همکاری شهرداری تهران در اجرای این پروژه افزود: این ایستگاه با عمق ۵۲.۵ متر، عمیق‌ترین ایستگاه خط ۷ مترو و دومین ایستگاه عمیق پایتخت محسوب می‌شود و با تلاش شبانه‌روزی ۸۰۰ نفر از نیروهای متخصص و سخت‌کوش قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در ۳ شیفت کاری اجرا شد.

سردار محمد با بیان اینکه ایستگاه برج میلاد کامل‌ترین ایستگاه در حال بهره‌برداری است ادامه داد: تمام سازه‌های جانبی این ایستگاه از جمله ۶ دستگاه آسانسور، ۱۰ دستگاه پله برقی و پله‌های اضطرار نیز در روز افتتاحیه به بهره‌برداری خواهد رسید.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) خاطرنشان کرد: این مجموعه تجربه زیادی در ساخت مترو دارد به‌طوری‌که از ۶۷۰ کیلومتر خط مترو افتتاح شده در سراسر کشور، حدود ۳۵۰ کیلومتر و یا به تعبیری دیگر ۵۰ درصد آن توسط قرارگاه سازندگی خاتم ساخته شده ویا در دست ساخت است.

گفتنی است خط ۷ مترو تهران از پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) است که ۲۲ ایستگاه دارد و از این تعداد تاکنون ۱۱ ایستگاه به مرحله بهره‌برداری رسیده است. همچنین با افتتاح ایستگاه برج میلاد، تعداد ایستگاه‌های بهره‌برداری‌شده به عدد ۱۲ می‌رسد.

برچسب ها: برج میلاد ، مترو
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: