کد خبر: ۱۸۹۱۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۹ - ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - 14 December 2020
شرکت انگلیسی-سوئدی "آسترازنکا" سال آینده با کمک شرکت تایلندی "سیام بایوساینس"، ۲۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا را در تایلند تولید خواهد کرد.

به گزارش تسنیم، ناکورن پرمسری، مدیر موسسه ملی واکسن تایلند در مصاحبه با خبرگزاری تاس اعلام کرد که شرکت انگلیسی-سوئدی "آسترازنکا" AstraZeneca سال آینده با کمک شرکت تایلندی "سیام بایوساینس"Siam Bioscience ، 200 میلیون دوز واکسن کرونا را در تایلند تولید خواهد کرد.

وی گفت: آسترازنکا شرکت تایلندی سیام بایوساینس را برای تولید واکسن به کار گرفته است. ظرفیت تولید 200 میلیون دوز واکسن در سال خواهد بود. دولت تایلند 26 میلیون دوز برای خود رزرو کرده است. این اولین دسته از واکسن هایی است که در ماه مه یا ژوئن 2021 در دسترس خواهند بود.

به گفته دکتر پرمسری، ماهانه از 5 میلیون تا 10 میلیون نفر می توانند در تایلند واکسینه شوند.

وی گفت: در ابتدا ما به 26 میلیون دوز واکسن در سال 2021 نیاز داریم و در صورت نیاز به تعداد بیشتر، امکان خرید اضافی را زمانی که واکسن در تایلند تولید شد بررسی خواهیم کرد.

این مقام تایلندی در ادامه تأکید کرد که در صورت نیاز این واکسن می تواند در کشورهای دیگر، به ویژه در جنوب شرق آسیا توزیع شود.

پرمسری گفت: این بدان معنا نیست که ما فقط 13 میلیون نفر را واکسینه می کنیم اما در مرحله اول باید گروه های اصلی را واکسینه کنیم. علاوه بر این، لازم است قبل از واکسیناسیون، فاکتورهای زیادی از جمله ایمنی و در دسترس بودن آن را در نظر بگیریم.

وی افزود: واکسیناسیون برای شهروندان تایلندی رایگان خواهد بود. انتظار می رود پرسنل پزشکی، کودکان خردسال، افراد مسن و گروه های آسیب پذیر اولین گروهی باشند که واکسینه می شوند.

برچسب ها: واکسن ، کرونا ، تایلند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: