کد خبر: ۱۸۸۴۱۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۷ - ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 30 November 2020
مدیرعامل شرکت بیمه پاسارگاد : با توجه به کیفیت منابع ارزی شرکت که بخش قابل توجهی از آن دارای منشأ خارجی بوده و در انطباق با بخشنامه بیمه مرکزی است؛ به نظر نمی رسد اجرای بخشنامه تاثیر با اهمیتی در صورت های مالی شرکت داشته باشد.

مدیرعامل شرکت بیمه پاسارگاد از آثار مالی نامه مدیرعامل شرکت بیمه پاسارگاد بر این شرکت خبر داد.

به گزارش بانکداری ایرانی ،   معصوم ضمیری با اشاره به نامه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به منظور اطلاع استفاده کنندگان از نتایج اجرای نامه مذکور گفت: صورت‌های مالی حسابرسی شده میان دوره‌ای شرکت قبل از دریافت نامه بیمه مرکزی ج.ا.ایران، تهیه و از سوی حسابرس محترم در سامانه کدال منتشر شده است.

وی افزود: با توجه به ضوابط جدید ابلاغی به عنوان مبنای نرخ تسعیر دارائی‌ها و بدهی های ارزی،استعلام از بانک‌های عامل به منظور تفکیک دارائی‌های مذکور و تعیین منشأ آنها ضروری است که اقدام لازم در این خصوص صورت گرفته است.

ضمیری گفت: با توجه به کیفیت منابع ارزی شرکت که بخش قابل توجهی از آن دارای منشأ خارجی بوده و در انطباق با بخشنامه مذکور است؛ به نظر نمی رسد اجرای بخشنامه تاثیر با اهمیتی در صورت های مالی شرکت داشته باشد.

وی ادامه داد: تفاوت ارزش روز و بهای تمام شده سرمایه گذاری در سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ( پرتفوی سهام ) این شرکت، پشتوانه مناسبی برای تحقق برنامه های مالی سالانه به ویژه کسب سود پیش بینی شده برای سال ۱۳۹۹ خواهد بود. لذا به نظر می‌رسد تعدیلات احتمالی تغییر با اهمیتی در برنامه ها به وجود نخواهد آورد.

مدیرعامل بیمه پاسارگاد گفت: پس از دریافت و بررسی اطلاعات مندرج در بندهای فوق، این شرکت در اجرای الزامات ماده ۱۳ دستورالعمل اجرایی افشاء اطلاعات، نتایج حاصل از اعمال ضوابط جدید ابلاغی بیمه مرکزی ج.ا.ایران را به صورت فوری انتشار خواهد داد.

 

ابلاغیه بیمه مرکزی تاثیر بر صورت های مالی «بپاس» ندارد

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: