کد خبر: ۱۸۷۹۳۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۷ - ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - 18 November 2020
سیاست گذاران بازار سرمایه در حالی همواره بر ورود و اجرای ابزارهای جدید در بازار سرمایه به خصوص روش های جدید تامین مالی شرکت ها و بنگاه های اقتصادی تلاش دارند که در این راستا یکی از مهمترین و جدیدترین روش های تامین مالی و افزایش سرمایه شرکت ها، افزایش سرمایه از طرق صرف سهام است.

 سیاست گذاران بازار سرمایه در حالی همواره بر ورود و اجرای ابزارهای جدید در بازار سرمایه به خصوص روش های جدید تامین مالی شرکت ها و بنگاه های اقتصادی تلاش دارند که در این راستا یکی از مهمترین و جدیدترین روش های تامین مالی و افزایش سرمایه شرکت ها، افزایش سرمایه از طرق صرف سهام است.

به گزارش   بانکداری ایرانی ،شرکت تامین سرمایه بانک ملت به عنوان یکی از نخستین شرکت ها، این روش را برای اجرای افزایش سرمایه ۵۷ درصدی خود به کار گرفت کرد و از امروز مراحل اجرایی این موضوع با بازگشایی نماد حق تقدم شرکت آغاز شد.

علی فولادی، دبیر هیات مدیره شرکت تامین سرمایه بانک ملت به ارائه توضیحات تکمیلی در این خصوص پرداخت و گفت: تامین سرمایه بانک ملت که همواره در تلاش بوده است که از پیشتازان فرآیندهای تامین مالی با سرعت بالا باشد. در این راستا یکی از مهمترین موارد افزایش سرمایه از طریق آورده نقدی سهامداران با سلب حق تقدم است. این روش سرعت بالاتر در انجام فرآیندها و هزینه های کمتر متعهد پذیره نویس را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: بر این اساس شرکت اقدام به افزایش سرمایه ۵۷درصدی از این محل کرده است که با اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار، مجمع فوق العاده را برگزار و پیرو آن مجوز اداره ثبت شرکت ها مبنی بر انتشار عمومی اوراق را دریافت کرده است.

با توجه به این موضوع که عرضه سهام جدید مربوط به افزایش سرمایه شرکت بوده و در نماد «تملتح» انجام خواهد شد، این شائبه برای برخی از فعالان ایجاد شده که آیا سهامداران علاوه بر مبلغ ۸۰۰۰ریال باید ۱۰۰۰ریال نیز به عنوان ارزش اسمی سهام واریز کنند؟ فولادی در پاسخ به این سوال گفت: خیر. نیازی به واریز مبلغ اسمی نیست. در واقع سهامداران می توانند با مبلغ ۸۰۰۰ ریال، سهامدار شرمت شوند . زیرا این مبلغ برای خرید سهام در نظر گرفته شده است نه برای خرید حق تقدم آن.

وی توضیح داد: به عبارت ساده تر متقاضیان شرکت در پذیره نویسی پس از واریز ۸۰۰۰ریال به ازای هر سهم و طی شدن فرآیند ثبت افزایش سرمایه «تملت»، سهام خود را با بهای تمام شده روز در پرتفوی خود مشاهده خواهند کرد.

فولادی با در پاسخ به این سوال که یکی از بیشترین سوالاتی که که برای سهامداران فعالی شرکت تامین سرمایه بانک ملت ایجاد شده، میزان سهام جایزه ایشان پس از ثبت افزایش سرمایه است، گفت: میزان سهام جایزه هر سهامدار پس از ثبت افزایش سرمایه از محل صرف سهام، ۵۰ درصد خواهد بود. به عبارت دقیق تر اگر یک فرد ۲۰۰عدد از سهام «تملت» را در اختیار داشته باشد، به میزان ۱۰۰ سهم جدید به صورت جایزه به وی تعلق میگیرد و در پرتفوی سهامدار قرار می گیرد.

دبیر هیات مدیره شرکت تامین سرمایه بانک ملت در خصوص زمان قرار گرفتن این میزان سهم جدید در پرتفوی سهامداران افزود: تامین سرمایه بانک ملت تلاش می کند تا پس از اتمام پذیره نویسی در سریع ترین زمان ممکن، فرآیندهای لازم را در اداره ثبت شرکتها انجام دهد تا این میزان سهام جدید هر چه سریعتر در سبد سهامداران «تملت» قرار گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: