کد خبر: ۱۸۷۷۹۶
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۲ - ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - 15 November 2020
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه هفته جاری کاهش دما در نیمه شمالی کشور داریم که بیشترین میزان کاهش در شمال ‌شرق و شرق کشور بین 6 تا 10 درجه است.

محمد اصغری در گفت‌وگو با فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: بعدازظهر امروز با ورود سامانه بارشی به کشور در ارتفاعات کهگیلویه و بویراحمد، جنوب خوزستان و غرب خلیج فارس بارش پراکنده و وزش باد داریم.

وی ادامه داد: روز دوشنبه 26 آبان در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، خوزستان، بوشهر، همچنین غرب گیلان و غرب فارس و ارتفاعات استان‌های کرمانشاه، ایلام، کرمان و چهار محال و بختیاری بارش باران، وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در مناطق جنوبی کشور رعد و برق و در ارتفاعات شمال‌غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی در این مدت بارش برف داریم.

اصغری افزود: روز سه‌شنبه 27 آبان در استان‌های ساحلی خزر بارش باران و وزش باد و در استان‌های واقع در شمال‌غرب و غرب کشور، شمال‌شرق، همچنین استان‌های واقع در دامنه زاگرس مرکزی و ارتفاعات کرمان بارش پراکنده داریم؛ در این مدت در غرب خلیج‌فارس، رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: چهارشنبه 28 آبان در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور، بارش خواهیم داشت و روز پنج‌شنبه در سواحل غربی خزر، آذربایجان شرقی، اردبیل، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان و چهارمحال و بختیاری بارش پیش‌بینی می‌شود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه هفته جاری کاهش دما در نیمه شمالی کشور داریم که بیشتری میزان کاهش در شمال‌شرق و و شرق کشور بین 6 تا 10 درجه است.

اصغری اضافه کرد: روز چهارشنبه خلیج‌فارس مواج خواهد بود، همچنین ‌فردا تا چهارشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

وی اظهار کرد: اوایل وقت روز سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ تا پنج‌شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۹، وزش باد همراه با افزایش ارتفاع موج بین یک و نیم تا دو متر در دریای خزر پیش‌بینی می‌شود که اثر آن ‌غرق شدن شناگران و قایق‌های کوچک‌، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیت‌های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل است.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: ‌توصیه می‌شود محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط‌ فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی به‌ویژه فراساحل در دستور کار باشد.

اصغری اظهار کرد: همچنین از ساعات پایانی روز سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ تا روز پنج‌شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و تنگه هرمز پیش‌بینی می‌شود که اثر آن اختلال در فعالیت‌های دریایی، پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن قایق‌های کوچک و شناورهای سبک است، بنابراین ‌توصیه می‌شود محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی به‌ویژه فراساحل در دستور کار باشد.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 15 و 5 درجه خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: فردا بندرعباس با بیشینه دمای 29 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر‌کرد و بیرجند با کمینه دمای یک درجه زیر صفر، سردترین مراکز استان خواهند بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: