کد خبر: ۱۸۷۶۴۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۱ - ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - 13 November 2020
ذخایر ارز خارجی روسیه ۳.۶ میلیارد دلار معادل ۰.۶۲ درصد از سی ام اکتبر تا ششم نوامبر افزایش یافته است. افزایش نرخ ارز روسیه و قیمت بالاتر طلا باعث این رشد بوده است.


به گزارش تسنیم به نقل از راشا تودی، بانک مرکزی روسیه اعلام کرد ذخایر ارز خارجی این کشور برای دومین هفته پیاپی افزایش یافته و به 587.6 میلیارد دلار رسیده است.

ذخایر ارز خارجی روسیه 3.6 میلیارد دلار معادل 0.62 درصد از سی ام اکتبر تا ششم نوامبر افزایش یافته است. افزایش نرخ ارز روسیه و قیمت بالاتر طلا باعث این رشد بوده است.

ذخایر بین المللی روسیه بیشتر سرمایه‌های خارجی نقدی شامل ذخایر طلای پولی، ارزهای خارجی و سرمایه‌های حق برداشت مخصوص هستند که در اختیار بانک مرکزی روسیه و دولت این کشور قرار دارند. سطح این ذخایر از ژوئن 2019 از 500 میلیارد دلاری که دولت تعیین کرده بود گذشت و از آن زمان بالاتر از این آستانه قرار دارد.

علیرغم تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر اقتصاد روسیه و اجبار دولت این کشور به افزایش هزینه‌ها جهت حمایت از کسب و کارها و خانواده‌ها، روسیه توانسته ذخایر طلا و ارز خارجی خود را در سال جاری میلادی افزایش دهد.

این سرمایه ها 31.6 میلیارد دلار طی 10 ماه گذشته بالا رفته‌اند اما سرعت این رشد از 2019 کمتر شده است. طبق آمار بانک مرکزی روسیه، 65 میلیارد دلار طی ده ماه اول سال گذشته میلادی به ذخایر ارز خارجی این کشور اضافه شده بود.

برچسب ها: طلا ، دلار ، روسیه ، ارز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: