کد خبر: ۱۸۷۶۱۰
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۳ - ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - 12 November 2020
معاون وزیرکار از تشکیل کمیته رفع موانع مالی و اعتباری تعاونی ها خبر داد و گفت: توسعه بازار در خصوص خطوط اعتباری تعیین شده برای توسعه کسب و کارهای تعاونی در حوزه دانش بنیان‌و نوآوری مورد تأکید است.

به گزارش  تسنیم، بخش تعاون یکی از بخش های مهم اقتصادی است. تعاونی‌ها مرهمی برای درمان دردهای اقتصادی کشور هستند و استفاده از ظرفیت این شبکه‌ها در بخش تأمین نیاز مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در جامعه تأثیرگذار بود.

یکی از اصول مهم قانون‌اساسی، تقسیم کشور به سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی است و بسیاری از کارشناسان و صاحب‌نظران معتقدند باید اقتصاد دولتی حذف و زمینه حضور بخش‌خصوصی و تعاونی فراهم شود. نگاهی به اقتصاد کشورهای توسعه یافته نشان می‌دهد که تعاونی‌ها جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد آنها دارند، همچنین با توجه به نقش موثر تعاونی‌ها در دوران جنگ تحمیلی به اعتقاد بسیاری از صاحب‌نظران باید از این پتانسیل در دوران جنگ اقتصادی نیز بهره‌مند شویم.

محمد کبیری، معاون تعاون وزیرکار با اشاره به کمیته رفع موانع مالی و اعتباری تعاونی ها گفت: توسعه بازار در خصوص خطوط اعتباری تعیین شده برای توسعه کسب وکارهای تعاونی در حوزه های دانش بنیان و نوآوری، واحدهای تولیدکننده کرونا، مسکن، توسعه عمران شهرستانی و جذب این قبیل اعتبارات تا پایان سال مورد تأکید است.

وی ادامه داد: در روز گذشته جلسه ای با مدیران بخش تعاون برگزار شد و پس از ارائه گزارش مدیران مناطق 6 گانه کشوری و بحث و تبادل نظر در این خصوص دستورالعمل کمیته رفع موانع مالی و اعتباری تعاونی ها به امضا رسید.

این جلسه به منظور بررسی و پایش فضای کسب وکار شرکت های تعاونی و اهمیت و ضرورت هماهنگی های لازم با حوزه صف و استان ها درخصوص کمک به رفع موانع و مشکلات اعتباری تعاونی ها برگزار شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: