کد خبر: ۱۸۷۴۷۵
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - 10 November 2020
سازمان هواشناسی از بارش باران و برف ۵ روزه در اکثر مناطق کشور تا یکشنبه هفته آینده و کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما در برخی استان‌ها خبر داد.

به گزارش  تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب عرب، سواحل غربی و مرکزی خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش باران، وزش باد شدید موقتی و در مناطق جنوبی رعدوبرق پیش بینی شده است.

فردا و پنجشنبه دامنه‌ بارش‌ها گسترده‌تر شده و سامانه بارشی به جز استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب استان‌های کرمان و فارس در سایر مناطق کشور فعال خواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز پنجشنبه در نواحی غربی خلیج‌فارس رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی روی می‌دهد و روز جمعه از شدت بارش‌ها در شمال غرب و غرب کشور کاسته خواهد شد. اما در عین حال در سایر مناطق کشور به جز سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی بارش تداوم خواهد داشت.

سامانه بارشی شنبه هفته آینده با شدت کمتر در شرق و جنوب شرق کشور فعال بوده و سپس از کشور خارج می‌شود. از روز پنجشنبه تا یکشنبه هفته آینده کاهش دما در نیمه شمالی کشور روی می‌دهد که بیشترین کاهش دما در استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور به میزان 5 تا 8 درجه پیش بینی شده است.

طی فعالیت این سامانه بارش در استان اردبیل، ارتفاعات مناطق شمال غرب، شمال شرق، البرز مرکزی و زاگرس مرکزی به صورت برف پیش بینی می‌شود.

شدت بارش‌های امروز مربوط به شمال غرب کشور و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در گیلان و استان‌های واقع در دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: