کد خبر: ۱۸۵۷۵۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۴ - ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - 12 October 2020
سکه طرح جدید 15 میلیون و 700 هزار تومان، نیم‌سکه ۸میلیون و 600 هزار تومان، ربع‌سکه ۵ میلیون و 700 هزار تومان و سکه گرمی نیز به ۲ میلیون و 800 هزار تومان رسیده است.

سکه طرح جدید 15 میلیون و 700 هزار تومان، نیم‌سکه ۸میلیون و 600 هزار تومان، ربع‌سکه ۵ میلیون و 700 هزار تومان و سکه گرمی نیز به ۲ میلیون و 800 هزار تومان رسیده است.

با تشدید نوسانات قیمتی در بازار طلا و سکه اکثر معاملات در این بازار متوقف شده است ضمن اینکه حباب سکه نیز حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شده است. علت افزایش قیمت طلا و سکه اما افزایش قیمت ارز و ثبت نرخ بالای ۳۱ هزار تومان برای دلار است.

سکه و ارز در بازار نسبت به روزهای قبل با افزایش همراه شده‌اند که یکی از دلایل اصلی آن اعمال تحریم‌های مجدد برخی بانک‌های ایرانی و جو روانی حاکم در بازار ارز است که موجب شده تا بار دیگر نوسانات شدید قیمتی در بازار به وجود‌ آید و دلار نیز از سد قیمتی 31 هزار تومان عبور کند.

 

 در معاملات هفته گذشته، قیمت جهانی طلا حدود ۲ درصد جهش کرد تا شاخص‌ها دومین هفته پیاپی سود خود را ثبت کنند. قیمت اونس طلا روز جمعه در بازار جهانی با 93/ 1 درصد افزایش به 1930 دلار و 40 سنت رسید. قیمت طلا در پایان معاملات آتی روز جمعه برای تحویل در ماه دسامبر نیز با 64/ 1 درصد رشد به 1926 دلار و 20 سنت رسید. تحلیلگران بازار طلا که شمارش معکوس برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را آغاز کرده‌اند، می‌گویند اوضاع معاملات در هفته جاری تحت‌تاثیر تصویب یا عدم‌تصویب اقدامات محرک مالی پیش از انتخابات قرار خواهد گرفت. برنامه هر دو کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا بین 5 تا 6/ 5 تریلیون دلار در یک دهه آینده هزینه دارد که از قیمت طلا پشتیبانی خواهد کرد. با این حال پیروزی بایدن باعث خواهد شد احتمالا قیمت طلا افزایش بیشتری پیدا کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: